مرغ داری آلوده کننده تالاب انزلی به مراجع قضایی معرفی شد
مرغ داری آلوده کننده تالاب انزلی به مراجع قضایی معرفی شد

یک واحد مرغداری متخلف که اقدام به تخلیه ۱۷ گونی لاشه مرغ تلف شده در تالاب انزلی کرده بود شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.

به گزارش افق انزلی، حمزه عشوری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان اعلام کرد: بر اساس گزارشی مبنی بر رها شدن لاشه‌های مرغ تلف شده در تالاب انزلی محدوده رودخانه سیاه درویشان شهرستان صومعه سرا، کارشناسان و محیط بانان حفاظت محیط زیست گیلان به همراه کارشناسان جهاد کشاورزی و دامپزشکی بلافاصله به منطقه عزیمت و پس از بررسی شواهد و مستندات و اخذ اطلاعات از تلفات مرغداری‌های حاشیه تالاب، مرغداری متخلف را شناسایی و پرونده قضایی در این رابطه تشکیل شد.

 

عشوری گفت: این مرغداری ۱۷ گونی لاشه مرغهای تلف شده را به صورت مخفیانه در رودخانه سیاه درویشان تخلیه کرده که در نهایت سر از تالاب انزلی درآورده بود.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان افزود: بعد از مستندسازی و تشکیل پرونده قضایی، محیطبانان، مرغ‌های تلف شده را جمع آوری و بصورت اصولی امحاء کردند.

 

عشوری در پایان گفت: تهدید علیه بهداشت عمومی و تخریب محیط زیست تخلفاتی است که به هیچ وجه قابل اغماض نیست و با متخلفین به شدت برخورد قانونی صورت می‌گیرد.