۱۲۰۰ میلیارد تومان از محل دریافت مالیات به شهرداری‌های گیلان پرداخت شد
۱۲۰۰ میلیارد تومان از محل دریافت مالیات به شهرداری‌های گیلان پرداخت شد

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: از سال ۸۷ تاکنون هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها استان گیلان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی جواد انوری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: در شرایطی که اقتصاد ایران در تنگناهای تحریم و وابسته به فروش نفت قرار دارد و دشمن در پی جنگ اقتصادی با کشور ما است، پرداختن به بحث مالیات اهمیت دوچندان دارد.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان با بیان اینکه مالیات از مهم‌ترین منابع دولت‌ها است گفت: کشورهای توسعه یافته بخش مهمی از منابع اقتصادی خود را از طریق مالیات به دست می‌آورند و ضروری است که مبحث مالیات در کشور ما نیز گسترش بیشتری داشته باشد.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر که اجرای اقتصاد مقاومتی و اصلاح نظام درآمدی دولت و کاهش وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی مورد توجه قرار دارد، پرداختن به موضوع مالیات بسیار حائز اهمیت است زیرا در نهایت آبادانی کشور و جامعه را در پی دارد.

انوری اصلاح سیستم مالیات را موجب شکوفایی اقتصاد داخلی دانست و بیان کرد: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به نفت باید به درآمدهای مالیاتی توجه بیشتری شود و توجه به این نکته ضروری است که عزم دولت به تنهایی در این رابطه کافی نیست بلکه باید عزم ملی در این رابطه شکل گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان افزود: لازمه تحقق رشد و آگاهی عمومی از مزایای پرداخت مالیات در جامعه حائز اهمیت است و ایرانیان بیش از هر زمان دیگر با مزایای بی‌شمار مالیات در آبادانی و عمران بخش‌های مختلف کشور در شهرها و روستاها و همچنین پیش‌برد اهداف در حوزه امنیت و بهداشت اشراف دارند.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۸۷ تاکنون هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها استان گیلان پرداخت شد  و مردم باید بدانند که اثرات پرداخت مالیات به آنان برمی‌گردد و باعث آبادانی کشور و صرف ارائه خدمات اجتماعی می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم