چرا باید توپ طلا به بنزما برسد؟
چرا باید توپ طلا به بنزما برسد؟

آمار و ارقام به خوبی نشان می دهد که در سال ۲۰۲۲ هیچ بازیکنی شایسته تر از بنزما برای کسب توپ طلا نیست. در این گزارش می خواهیم به مواردی اشاره کنیم که از همین اکنون نشان می دهد که این جایزه بزرگ به ستاره فرانسوی رئال خواهد رسد.

به گزارش افق انزلی به نقل از اسپورت ۳۶۰، کریم بنزما بار دیگر شایستگی ها و توانایی های خود را نشان داد.

این فوق ستاره فرانسوی در دیدار سوپر جام برابر آینتراخت فرانکفورت گل دوم رئال را به ثمر رساند تا در قهرمانی تیمش در این رقابت نقش داشته باشد.

بنزما بار دیگر ثابت کرد که هیچ بازیکنی شایسته تر از او برای کسب توپ طلای ۲۰۲۲ نیست. او فصل بسیار خوبی را هم با رئال و هم با تیم ملی فوتبال فرانسه تجربه کرد. او در ماه اکتبر با فرانسه قهرمانی در جام ملت های اروپا را به دست آورد و با رئال مادرید هم قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و رقابت های لالیگا و البته سوپر جام را کسب کرد.

بنزما در ۳۴ سالگی در اوج دوران فوتبالی خود به سر می برد. بسیاری براین باور بودند که با جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید دوران بنزما هم به سرخواهد رسید و باید او از رئال جدا شود اما تازه بعد از جدایی رونالدو این بنزما بود که به ستاره نخست رئال و فوتبال جهان تبدیل شد.

پیش بینی می شود که برنده توپ طلا در اکتبر ۲۰۲۲ اعلام شود و بنزما بدون شک بیشترین شانس را برای کسب این جایزه خواهد داشت.

در این گزارش می خواهیم به موارد و حقایقی اشاره کنیم که نشان می دهد چرا بنزما شایسته کسب توپ طلای ۲۰۲۲ است:

۱-بنزما در فصلی که گذشت با پیراهن رئال مادرید ۴۶ بار به میدان رفت که توانست ۴۴ گل به ثمر رساند و ۱۵ پاس گل هم بدهد یعنی او در هر ۶۶.۴۲ دقیقه روی یک گل نقش داشته است.

۲-بنزما در ۳۲ بازی از ۴۶ بازی که برای رئال به میدان رفته یک گل زده است و یا پاس گل داده است.

۳-بنزما روی ۵۹ گل رئال مادرید در فصلی که گذشت نقش داشته است که این بهترین آمار در بین همه بازیکنان در قاره سبز بوده است. محمد صلاح نفر دوم بعد از بنزما است که تنها روی ۴۷ گل لیورپول نقش داشت واین تفاوت بنزما با دیگر بازیکنان را نشان می دهد.

۴-بنزما در رقابت های لالیگا ۲۷ گل به ثمر رساند و ۱۲ پاس گل داد. به این ترتیب او در ۴۸ درصد گل های رئال مادرید در فصل قبل لالیگا که به قهرمانی این تیم منجر شد نقش داشت.

۵-بنزما در لالیگا ستاره نخست بود. او با اختلاف ۹ گل نسبت به ایاگو آسپاس آقای گل لالیگا بود و در دادن پاس گل هم به صورت مشترک با عثمان دمبله در صدر قرار گرفتند.

۶-بنزما در لیگ قهرمانان اروپا هم درخشید و توانست ۱۵ گل به ثمر رساند که این سومین آمار برتر گلزنی در تاریخ این رقابت ها است.

۷-بنزما در لیگ قهرمانان اروپا به تنهایی بیشتر از ۲۳ تیم از جمله یوونتوس، بارسلونا،منچستر یونایتد،اتلتیکو مادرید، اینتر و بوروسیا دورتموند گلزنی کرد.

۸-بنزما در لیگ قهرمانان اروپا در هر ۶۵ دقیقه یا گل زد و یا پاس گل داد.

۹-بنزما در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ توانست ۱۰ گل به ثمر رساند که این بعد از فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷بهترین آمار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است. در آن سال هم کریستیانو رونالدو با پیراهن رئال درخشید و بیشتر از ۱۰ گل به ثمر رساند.

۱۰-بنزما بعد از مورینتس، نیمار و ادن ژکو چهارمین بازیکن در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به شمار می آید که در رفت و برگشت یک چهارم نهایی و نیمه نهایی لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شده است.

۱۱-این مهاجم فرانسوی دومین بازیکن در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به شمار می آید که دو بار پیاپی در مراحل حذفی موفق به هت تریک می شود. پیش از این هم کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۷ چنین رکوردی را به نام خود به ثبت رساند.

۱۲-گلی که بنزما در دیدار برابر فرانکفورت به ثمر رساند باعث شد تا با پشت سرگذاشتن رائول گونزالس به دومین گلزن تاریخ رئال مادرید تبدیل شود این درحالی است که او ۱۳۵ بازی کمتر نسبت به رائول توانست رکورد او را پشت سرگذارد.

۱۳-بنزما چهارمین بازیکن در تاریخ است که توانسته است همزمان عنوان آقای گلی در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

۱۴-بنزما بعد از بازگشت به تیم ملی فوتبال فرانسه هم نمایش بسیار خوبی از خود نشان داد. او در ۱۰ بازی موفق به زدن ۶ گل و دادن یک پاس گل شد.