پویش فرهنگی «تو هم بخوان» دو ساله شد
پویش فرهنگی «تو هم بخوان» دو ساله شد

پویش فرهنگی «تو هم بخوان» با هدف مبادله کتاب دو سالگی فعالیت خود را در بندرانزلی جشن گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی پویش فرهنگی «تو هم بخوان» با هدف مبادله کتاب دو سالگی فعالیت خود غروب جمعه در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد انزلی جشن گرفت.

سمیرا رستگارپور یکی از مروجان فرهنگ کتابخوانی در این مراسم اظهار کرد: خواندن و ترویج کتابخوانی مهم‌تر از ارائه آمار سرانه مطالعه است.

وی با بیان اینکه کتاب، رسانه‌های مکتوب و مطبوعات می توانند تاثیرات بسیاری در جامعه داشته باشند، افزود: یکی از وظایف و رسالت‌های معرفی کتاب به مردم و چگونگی هدیه دادن آن است. ترویج کتابخوانی باید از خانواده و توسط والدین به فرزندان آغاز شود.

رستگارپور با اشاره به اجرای پویش تبادل کتاب در فضای مجازی، تاکید کرد: دوست دارم کتاب را به عنوان چیزی که در زندگی من تاثیر بسزایی داشته به دیگران ببخشم و هدیه دهم.

وی با اشاره به لزوم آغاز ترویج کتابخوانی از کودکان ادامه داد: کودکانمان باید یاد بگیرند که کتاب بخشی از زندگی آنها باشد به افرادی آگاه در جامعه تبدیل شوند.

کنشگری اجتماعی هدف رویداد فرهنگی «تو هم بخوان»

مدیر پویش فرهنگی «تو هم بخوان» نیز در این مراسم اظهار کرد: مهمترین ویژگی این رویداد فرهنگی این است که به نیاز، فضایی برای معاشرت و کتابخوانی به عنوان مطالبه جامعه خود پاسخ داده است.

آرمین صافدل با اشاره به اینکه همیشه نیاز به مطالعه صرف وجود ندارد، افزود: امروز جامعه از سطح آگاهی مطلوبی برخوردار بوده اما کنش مطلوبی وجود ندارد. هدف «تو هم بخوان» به عنوان یک برنامه مشارکتی با استفاده از ظرفیت همه نهادهای مرتبط کنشگری اجتماعی است.

وی با ابیان اینکه تمام فعالیت‌های انجمن طرفداران توسعه انزلی به عنوان نهاد مدنی حاوی پیام است، تاکید کرد: اعضای تیم «تو هم بخوان» فعالیت مدنی را انجام داده‌اند و این پویش برخی از شاخص های اجتماعی را محک زده است.

صافدل با اشاره به اینکه مسئله فرهنگ وارد چارچوب فکری سیستم‌های اجرایی نشده است، اظهار کرد: امیدواریم با افزایش مطالعه شاهد حل مشکلات در بخشهای مختلف جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه ۳۰ آبان ماه امسال این پویش به کار خود پایان خواهد داد، ادامه داد: انتظار می رود با پایان کار این پویش فضا برای اجرای ایده‌های جدید نیز فراهم شود.

لازم به ذکر است، یکی از طرح‌های ابتکاری برای هفته کتاب توسط کافه کتاب بوکا انزلی اجرا می شود از ۲۵ آبان ماه به مدت ۵ روز، هر روز ۱۰ عنوان کتاب در نقاط مختلف شهرانزلی جاگذاری شده و شهروندان پس از پیدا کردن هر کتاب می توانند با گرفتن یک عکس یادگاری و ارسال آن به صفحه اینستا گرام این کافه از تخفیف ۱۰ درصدی آن در این هفته برخوردار شوند.

  • منبع خبر : مهر