پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی ۷ ساله شد
پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی ۷ ساله شد

مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی به مناسبت ۷ سالگی این رسانه مستقل خبری یادداشتی را خطاب به کسانی که در طی این سالها همراه او بودند منتشر کرد.

افق انزلی / یادداشت سید جعفر منصوری، مدیرمسئول: ۷ سال پیش همین روزها در ایام فجر انقلاب اسلامی، کار خود را در پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی به شکل جدی شروع کردم. کاری که عاشقانه آغاز شد و عاشقانه هم ادامه دارد.

آن روزها حتی دوربین عکاسی و تجهیزات مناسب برای حرفه خبرنگاری نداشتم. به‌تازگی از فضای وبلاگ نویسی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی وارد فضای حرفه‌ای‌تری به اسم خبرنگاری شده بودم؛ اما خب، عشق و علاقه به این حرفه باعث شد که کم‌کم خودم را بالا و بالاتر بکشم و چیزهایی که بلد نیستم یاد بگیرم.

در این سال‌ها به‌واسطه کار خبر، دوستان خوبی به دست آوردم و آدم‌های زیادی هم از دایره دوستان نزدیک من خارج شدند، اینجا بود که فهمیدم، هر آدمی در زندگی ما نقش خودش را بازی می‌کند و می‌خواهد در پایان این نقش، درسی بزرگ را به ما بیاموزد. به همین خاطر، هم برای از دست دادن آدم‌ها و هم برای به دست آوردن آدم‌ها خوشحالم، زیرا آن‌هایی که آمدند به خاطر شیرینی حق‌گویی آمدند و آن‌هایی که رفتند به خاطر تیغ برنده حق‌گویی رفتند.

در ۷ سالی که گذشت خبرهای تلخ و خبرهای خوشحال‌کننده زیادی منتشر کردم و روزهای بسیاری از وقت خود و خانواده‌ام گذشتم؛ تا منافع مردم و امنیت روانی شهرم برهم نریزد، هرچند که برخی افراد زرد نویس و هرزه نویس در همین شهر، اخبار حوادث و تلخ را بدون در نظر گرفتن منافع مردم به رسانه‌های داخلی و خارجی می‌فروختند اما من باافتخار می‌گویم که در این سال‌ها هیچ‌وقت نگذاشتم سیاهی روزگار، شرافت و تقوای در قلم را زیر سؤال ببرد و تا جایی که توان داشتم سعی کردم در زمان نوشتن خدا را در نظر بگیرم.

اکنون در شرایطی که کمتر از دو ماه به قرن جدید باقی‌مانده می‌توانم سرم را باعزت بالا بگیرم و به این فکر کنم که سال‌ها بعد می‌توانم به فرزندم بگویم، افق انزلی رسانه‌ای بود که در دهه آخر قرن چهاردهم هجری تأسیس شد.

در پایان از تمامی عزیزانی که این سال‌ها و روزهای تلخ و شیرین همراه من و هیئت تحریریه افق انزلی بودند سپاسگزارم و امیدوارم حالا که توانستیم این طفل نوپای رسانه را از تولد به سن مدرسه برسانیم، ۷ سالگی، آغازگر راهی جدید برای این رسانه مستقل خبری باشد.