وبسایت افق انزلی ۸‌ساله شد
وبسایت افق انزلی ۸‌ساله شد

سیدجعفر منصوری مدیرمسئول پایگاه خبری‌تحلیلی افق‌انزلی در آخرین یادداشت خود به بهانه ۸سالگی این وبسایت نوشت:

افق‌انزلی/ یادداشت مدیر مسئول/ می‌توانستم همان وبلاگ‌نویسی باشم که پس از پایان تحصیل در رشته علوم سیاسی کم و بیش از دغدغه‌های خودش درباره‌ جامعه بگوید و از دیدن تعریف و تمجیدها در وبلاگ شخصی‌اش خوشحال شود؛ اما سرم درد می‌کرد برای اینکه دغدغه‌های بزرگتری داشته باشم و حرف‌های بزرگتری را مطرح کنم.

وقتی فرمان افق‌انزلی را دست گرفتم با خودم عهد کردم که باید حقیقت را بگویم و این حقیقت هرچقدر هم که دردناک باشد؛ همچون دارویی تلخ برای درمان مفاسد جامعه نیازمند است.

در این ۸سال به چشم دیدم که اگر در کار رسانه با هرکدام از جناح‌های سیاسی هم دست نباشی برای حذف کردنت تلاش می‌کنند اما اعتقاد قلبی داشتم؛ که عمرِ وفای میزِ قدرت به آدم‌های سیاسی محدود است؛ به همین جهت همه سختی‌ها را به جان خریدم و محکم به این مسیر پر خطر ادامه دادم.

در این سال‌ها کتک خوردن، بازداشت، توهین و تحقیر همکارانم را از جانب آن‌هایی که منافعشان به خطر افتاده دیدم. هرچند که ظاهر این اتفاقات می‌تواند برای هر شخصی ترسناک باشد اما اگر این‌ها برای یک خبرنگار اتفاق نیفتد باید در درست بودن مسیری که در آن قرار دارد شک کند.

در ۸سال گذشته کم نبودند مسئولانی که فکر می‌کردند که کارت‌های هدیه ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی و سفره‌های رنگین شام و نهار می‌توانند خبرنگاران را مطیع خودشان کنند؛ اما این را خوب دانستم که در دنیای خبرنگاری سلامت کاری رابطه‌ای مستقیم و تنگاتنگ با عصبانیت برخی مسئولان دارد.

و در پایان باید بگویم که تلاش کردم خودم ابزاری در اختیار رسانه نباشم بلکه رسانه ابزاری در دستان من باشد تا بتوانم از آن در راستای ستاندن داد مردم تلاش کنم.

پ.ن: از همه کسانی که در این سال‌ها همراه مجموعه افق‌انزلی بودند تشکر می‌کنم.

ارادتمند سید جعفر منصوری

  • نویسنده : سید جعفر منصوری