منافع مردم انزلی در افزایش محدوده منطقه آزاد دیده شود
منافع مردم انزلی در افزایش محدوده منطقه آزاد دیده شود

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به افزایش محدوده منطقه آزاد طی هفته گذشته گفت: امیدواریم در افزایش محدوده منطقه آزاد منافع مردم دیده شود .

به گزارش افق انزلی حجت الاسلام والمسلمین «سید عبدالجواد شمس الدین » امروز (جمعه، ۲۰ مرداد) در خطبه های نماز در مصلی انزلی اظهار داشت: در هفته گذشته مجلس محدوده منطقه آزاد را تعیین کرد که ما نسبت به عملکرد و افزایش محدوده آن نظر داریم ولی این مصوبه از شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شد که امیدواریم در افزایش محدوده منطقه آزاد منافع مردم دیده شود.

امام جمعه انزلی با بیان اینکه دولت در کنار همه مشکلات موجود تمام توان خود را برای رفع مشکلات بکار بسته و در این راه نیازمند همراهی مردم است اظهارکرد: در مسئله برجام نیز شاهد آن هستیم که طرف های مقابل همراه نیستند درحالیکه دولت جمهوری اسلامی به در قبال بد عهدی آنها به تعهدات خود عمل کرده است.

وی تاکید کرد: امروز مسئله انرژی برای دشمنان به معضل تبدیل شده و نیازمند تعیین تکلیف جمهوری اسلامی ایران در برجام هستند و آمریکا به امضای ایران در برجام نیاز دارد و بدنبال راه فرار برای خود هستند لذا با فضا سازی رسانه ای، می خواهند خود را تبرئه کنند و بن بست موجود را به جمهوری اسلامی ایران نسبت دهند.

وی تصریح کرد: اینجاست که فهم، درک و ایستادگی مردم مهم است و دشمن را ناکام می کند زیرا آنها به این امضا احتیاج دارند و این امضا باید راستی آزمایی شود نه مثل گذشته که بتوانند آن را رد کنند.

 شمس الدین در ادامه با بیان اینکه دولت می بایست کاستی های گذشته را رفع کرده و بدهی های قبل را پرداخت کند، افزود: آنچه در دولت گذشته به ما خسارت وارد کرد حفره ای بود که در صنعت هوا فضا داشتیم که دولت پیشین با نپرداختن به آن موجب تعطیلی صنعت هوا فضا و مهاجرت دانشمندان ما در این حوزه شد.

وی خاطرنشان کرد: پرداختن به صنعت هوا فضا یک ضرورت است که نماد قدرت در دنیا محسوب می شود و اگر کسی بتواند در این حوزه قدرتمند ظاهر شود و ماهواره های دشمن را شناسایی کند از کشورهای قدرتمند دنیا خواهد شد.

  • منبع خبر : شبستان