ماهی کفال بیشترین ماهی گرفتارشده در تور صیادان
ماهی کفال بیشترین ماهی گرفتارشده در تور صیادان

معاون صید و بنادر ماهیگیری استان گیلان با اشاره به میزان صید 336 تنی ماهی در گیلان گفت: در گیلان ۱۱۱ تن ماهی سفید، ۱۹۲ تن ماهی کفال و سه تن از دیگرگونه‌های ماهی استخوانی صید شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی اکبر ایلدرم امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صید ماهی یکی از راه‌های کسب درآمد در استان گیلان است، اظهار کرد: ما در گیلان دارای نوار ساحلی بسیار زیاد و ارزشمندی هستیم که می‌تواند به اقتصاد منطقه و ایجاد اشتغال از طریق صید ماهی کمک کند.

وی با اشاره کاهش صید ماهی در استان گیلان گفت: صید ماهی در گیلان از ۲۰ مهر آغاز و صیادان گیلانی تا به این لحظه ۳۳۶ تن ماهی صید کردند که نسبت به مشابه سال گذشته با کاهش ۵۷ درصدی مواجه بودیم.

معاون صید و بنادر ماهیگیری استان گیلان با اشاره به گونه‌های مختلف صید ماهیان در دریای خزر بیان کرد: در طی این مدت ۱۱۱ تن ماهی سفید، ۱۹۲ تن ماهی کفال و سه تن از انواع ماهی‌های دیگر صیدشده است که باید این آمار افزایش پیدا کند.

ایلدرم لازمه افزایش صید ماهی و جبران عقب‌ماندگی را مناسب بودن شرایط آب و هوایی عنوان کرد و افزود: تعداد روزهای صید ماهی در گیلان ۵۵ روز بوده که ۱۲ روز آن را صیادان به علت کولاک بودن دریا از دست دادند و امیدواریم با مساعد شدن شرایط آب و هوایی ورود ماهیان سفید به دریای خزر بتوانیم این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.

وی با اشاره به تعداد شرکت‌های تعاونی پره صیادی در گیلان بیان کرد: در گیلان چهار هزار صیاد در قالب ۴۹ شرکت پره صیادی فعالیت می‌کنند که تاکنون ۱۵۳ میلیارد ریال ماهی استخوانی صید کردند.

  • منبع خبر : فارس گیلان