عملکرد ملوان را از هفته چندم می توان قضاوت کرد؟
عملکرد ملوان را از هفته چندم می توان قضاوت کرد؟

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با در اختیار داشتن بازیکنانی جوان و رهبری مازیار زارع انگیزه های زیادی برای حضور مجدد در لیگ برتر دارد. اما چه زمانی میتوان در خصوص عملکرد این تیم قضاوت کرد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی تا پایان هفته چهارم رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور جام آزادگان با ۴ بازی، ۲ برد، ۱ تساوی و ۱ شکست با ۷ امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی قرار دارد.

 

ملوان که به دلیل حواشی دیدار فصل گذشته مقابل رایکای بابل با رای کمیته انضباطی از میزبانی در استان گیلان محروم شد؛ از هفته ششم و دیدار مقابل استقلال خوزستان در بندرانزلی میزبان خواهد بود.

 

قوهای سپید پس از گذار از دوران بدهی های مالی به بازیکنان خارجی، به دلیل محرومیت از بازی های خانگی هفته های سختی را پشت سر گذاشتند. خانه به دوش بودن ملوانی ها، محرومیت و مصدومیت بازیکنان این تیم را از شرایط ایده آل خود خارج کرد.

 

هرچند که ملوان در دیدار مقابل رایکای بابل با وجود در اختیار نداشتن ۶ بازیکن و یک اخراجی ثابت کرد در شرایط سخت هم می تواند در مقابل حریفان قدرت نمایی کند اما چنین شرایطی برای یک باشگاه حرفه ای مطلوب نیست و بازیکنان تیم را فرسوده خواهد کرد. شاید بخشی از دلایل امتیاز دادن قوهای سپید در دقایق پایانی بازی به حریفان نیز همین موضوع باشد.

 

تیم جوان ملوان به رهبری مازیار زارع که پیش از این تجربه سرمربی گری هیچ تیمی را نداشته است؛ تا به اینجای کار با وجود تمام محرومیت ها و محدودیت ها نمایش خوبی را از خود به جای گذاشته است و تا صدر جدول تنها ۳ امتیاز فاصله دارد. اما به نظر می رسد برای قضاوت درباره عملکرد این باشگاه و اینکه آیا ملوان می تواند یک تیم مدعی باشد یا خیر، کمی صبر کرد.

 

تیم جوان ملوان نیاز به فرصت دارد. مدیریت، نحوه برخورد با بازیکن، ارنج تیم و تصمیم‌گیری در زمان‌های بحرانی عیار یک مربی را مشخص می‌کند، بنابراین این تیم حداقل تا هفته دهمنیاز به فرصت دارد و بعد از این زمان است که می توانیم درباره اینکه مازیار زارع تا چه اندازه در رهبری ملوان موفق بوده است نظر بدهیم.

 

ملوان با در اختیار داشتن بازیکنانی جوان در حال معرفی نسل جدیدی از مکتب خود به فوتبال کشور است. اکنون فقط زمان آنالیز عملکرد مازیار زارع و بازیکنان ملوان است تا بتوانیم به مرور ضعف های تیم را شناسایی و آنها را برطرف نماییم.

  • نویسنده : سید