سکوت عطایی درباره کناره‌گیری موسوی شکست
سکوت عطایی درباره کناره‌گیری موسوی شکست

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، به انصراف سیدمحمد موسوی از حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان واکنش نشان داد.

به گزارش افق انزلی سه روز پیش بود که فدراسیون والیبال در خبری جالب‌ توجه اعلام کرد که میلاد عبادی‌پور کاپیتانی تیم ملی را به سیدمحمد موسوی تقدیم کرده و این سرعتی زن با تجربه در مسابقات قهرمانی جهان این وظیفه مهم را برعهده خواهد داشت.

با این وجود بعد از آخرین تمرین تیم ملی والیبال قبل از اعزام به لهستان، سیدمحمد موسوی در یک مصاحبه طوفانی اعلام کرد که با توجه به شرایط موجود حاضر نیست به کارش در تیم ملی ادامه دهد و در مسابقات قهرمانی جهان شرکت نخواهد کرد.

این تصمیم، فدراسیون والیبال و تیم ملی را در این مقطع حساس درگیر یک سری حواشی غیرمنتظره کرد و حتی بعد از موسوی، میلاد عبادی‌پور نیز نسبت به اوضاع شکایت کرد. در ادامه و پس از این موضع‌گیری‌ها دبیر کل فدراسیون، میلاد تقوی هم به این مسئله واکنش نشان داد.

در همین راستا بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، روز گذشته و در تماس تلفنی با یک برنامه تلویزیونی به کناره‌گیری محمد موسوی از تیم ملی واکنش نشان داد و گفت: من فکر می کنم که یک سری اصول و چارچوب ها در ورزش باید اتفاق بیفتد. از وقتی سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان بر عهده من قرار گرفت سعی کردم رقابت‌های مختلف را طبقه‌بندی کنم و در مسابقات مختلف از بازیکنانی که نیاز هست استفاده کنم. در واقع مفهومش این است که ما بتوانیم چند تیم ملی را تشکیل دهیم که تعداد بازیکنانی که مسابقات بین المللی را لمس می کنند، بیشتر شود. اولین مسابقات، قهرمانی آسیا بود که من از بازیکنان المپیکی فقط ۵ نفر را به آن رقابت‌ها آوردم و در نهایت، ما در ژاپن توانستیم به مقام قهرمانی برسیم.

برای مسابقات لیگ ملت‌ها از قبل هم استراتژی ما این بود که به بازیکنان با تجربه خود در این رقابت‌ فرسایشی کمتر فشار بیاوریم، به خاطر اینکه آن ها فرصت بیشتری برای استراحت داشته باشند و در مسابقات مهم‌تر بتوانیم از این بازیکنان استفاده کنیم. ضمن اینکه اطلاعاتی از بازیکنان باتجربه داشتیم و با آنها در تماس بودیم و در بازه‌های زمانی مختلف اطلاعاتی پیرامون آن ها در اختیار من قرار می گرفت. بعد از مسابقات لیگ ملت ها با آقای موسوی شخصا صحبت کردم و قرار شد این بازیکن که بسیار با تجربه هستند و کیفیت بالایی دارند برای قهرمانی جهان به جمع اردونشینان ملحق شوند. همین اتفاق هم رخ داد و حتی ایشان به عنوان کاپیتان تیم ملی هم معرفی شد.

عطایی در ادامه گفت: ما حتی ١٢،١٠ روز تمرین خوب و ایده‌آل انجام دادیم تا اینکه دیروز بعد از مصاحبه‌ام، به من اطلاع داده شد که ایشان چنین حرفی را مطرح کرده‌اند، بدون اینکه من از این موضوع اطلاعی داشته باشم. من می‌توانم برای ایشان آرزوی موفقیت کنم. من فکر می کنم ایشان این حرف‌ها را زمانی مطرح کرد که شاید الان موقعش نبود و تفکر بیشتری می‌طلبید. به هر حال ایشان شخصی این تصمیم را گرفت اما ایران از همه چیز و همه کس مهم‌تر است و این که همه باید در اختیار وطن‌مان باشیم، موضوع اول است. در این مملکت جوانانی بوده اند که به خاطر این کشور جان‌شان را داده‌اند و حالا در برابر چنین چیزهایی ورزش خیلی هم مهم نیست. به هر حال موضوعی است که به پایان رسید و ما برای آینده راهکارهایی را پیش‌بینی می‌کنیم. چرخه والیبال متوقف نمی شود و امیدوارم با مدیریت جامعه والیبال، فدراسیون، مربیان و بازیکنان اتفاقات خوبی رقم بخورد و باعث خوشحالی مردم کشورمان شود.