رئیس کمیته ملی المپیک: سلامتی ورزشکاران اولویت ماست
رئیس کمیته ملی المپیک: سلامتی ورزشکاران اولویت ماست

رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مراسم سالگرد افتتاح موزه ورزش اعلام کرد سلامت ورزشکاران در اولویت قرار دارد و در درجه دوم آغاز اردوها مطرح است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی رییس کمیته ملی المپیک گفت: تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال امید تصمیم اشتباهی بود و باید تصمیم صحیحی گرفته می شد.

رضا صالحی امیری در حاشیه مراسم سالگرد افتتاح موزه ورزش بیان کرد: جامعه ورزش در غم و شادی مردم شریک است و نمی توانیم جدا از مصائب کشور باشیم. ما در سال گذشته تلاش کردیم از منافع بین المللی خود دفاع کنیم و ۵۲ سهمیه گرفتیم. خوشبختانه ستاد عالی مقابله با کرونا هم تصمیمات خوبی گرفته است. ان چیزی که الان برای ما اهمیت دارد سلامت ورزشکاران و در درجه دوم آغاز اردو ها است.

او ادامه داد: با آغاز اردو ها یکسال زمان داریم تا برای المپیک توکیو آماده شویم. جلسات مستمری را سرپرست کاروان با فدراسیون ها داریم.

صالحی امیری در مورد موفق نبودن تیم امید گفت: واقعیت شفاف تیم امید این است تیم امید با سه چالش مواجه شد. اول تغییر مستمر سرمربی بود که تصمیم اشتباهی بود و باید تصمیم صحیحی در فدراسیون گرفته می شد. مسئله بعد همکاری نکردن باشگاه ها بود و شاید یک شب قبل از اعزام بازیکن را می دادند و مسئله یوم آمادگی رقبا بود که چند سال قبل خودشان را آماده کردند.

او در پاسخ به این پرسش که تیم امید قربانی سو مدیریت شده است یا خیر تاکید کرد:  نمی خواهم قضاوت کنم و فقط عوامل موفق نشدن تیم امید را عنوان کردم.

صالحی امیری درباره وضعیت المپیکی ها گفت: ما از فدراسیون ها دعوت کردیم، صحبت هایی در خصوص نحوه آغاز اردوها مطرح شد. قرار شد بسته هایی را به قهرمانان بدهیم و فضاها آماده شود. ما در ۲۲ همین ماه قسط اول قهرمانان را براساس نرخ بانک مرکزی پرداخت کرده ایم.

  • منبع خبر : ایسنا