دفترچه های بیمه سلامت در انزلی از اردیبهشت حذف می شوند
دفترچه های بیمه سلامت در انزلی از اردیبهشت حذف می شوند

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان بندر انزلی از حذف دفترچه بیمه سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی جمشید حسنی پور مهمترین رویکرد سازمان بیمه سلامت ارائه خدمات با کیفیت دانست و گفت : لازمه ارائه خدمات با کیفیت ارتقاء ساز و کارهای الکترونیکی و افزایش سرعت فرآیندهای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی است؛ که در همین راستا از ابتدای اردیبهشت چاپ دفترچه های بیمه سلامت در تمام صندوق ها حذف می شود .
رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان بندرانزلی افزود: یکی از مهمترین راه های برون رفت از مشکلات سلامت و مدیریت درمان، الکترونیکی کردن خدمات سازمان بیمه سلامت است؛ و این مهم با حذف دفترچه ها و الکترونیکی نمودن نسخه نویسی از ابتدای اردیبهشت انجام می گیرد .
وی شفافیت در عملیات خدمات رسانی به بیمه شدگان، کاهش احتمال برو خطا، کنترل تداخلات داروئی و تسریع و تسهیل ارائه خدمات را از مزایای این طرح بر شمرد و گفت: حذف دفترچه منجر به حذف هزینه های تعویض دفترچه برای بیمه شدگان، جلوگیری از مفقود شدن دفترچه ها و حذف فرایند تعویض و صدور المثنی خواهد شد.
حسنی پور با تصریح بر اینکه درحال حاضر ۱۰۰% پزشکان و موسسات طرف قرارداد به سامانه نسخه نویسی الکترونیک متصل هستند، گفت: ضروری است تمامی پزشکان اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد نسبت به مشارکت در برنامه نسخه نویسی الکترونیک مشارکت داشته باشند تا بیمه شدگان عزیز بتوانند از مزایای بیمه برای دریافت دارو و خدمات سلامت بهره مند شوند .
وی با بیان اینکه در شهرستان بندرانزلی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در پنج صندوق بیمه ای جمعا به تعداد ۳۰ هزار و ۸۹۷ نفر هستند، گفت: از این تعداد،۷۶۰۱نفر از بیمه شدگان شهرستان در قالب صندوق کارکنان دولت، ۱۹۵۷ نفر در قالب ایرانیان، ۲۵۴۱ نفر در قالب صندوق سایر اقشار، ۹۰۵۱ نفر در قالب بیمه سلامت همگانی و ۹۷۴۷ نفر در قالب بیمه روستاییان تحت پوشش این سازمان هستند.
رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان بندرانزلی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان، سازمان بیمه سلامت با ۶۶ نفر پزشک، ۲۲ داروخانه، شش موسسه تصویر برداری، پنج آزمایشگاه، هفت موسسه فیزیوتراپی، پنج مرکز جامع خدمات سلامت و همچنین یک درمانگاه و یک بیمارستان در این شهرستان قرارداد همکاری دارد.
ضمنا” ، سامانه ۱۶۶۶ آماده پاسخگوئی به بیمه شدگان محترم است .

  • منبع خبر : ایرنا