حباب قیمت در بازار مصالح ساختمانی؛ لزوم نظارت دستگاه های نظارتی بر بازار
حباب قیمت در بازار مصالح ساختمانی؛ لزوم نظارت دستگاه های نظارتی بر بازار

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کاهش قیمت مصالح ساختمانی موجب کاهش قیمت مسکن و افزایش رونق در بازار می شود و این مسئله هم به نفع سازندگان بوده و هم منافع اقتصادی خوبی برای فعالان بازار مسکن دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: متأسفانه نمودار کاهش و افزایش قیمت مسکن متناسب و منطقی نیست، به طوری که نرخ مسکن در یک الی دو سال اخیر بسیار افزایش یافت، اما در چهار ماه اخیر، قیمت ها تنها حدود ۲۰ درصد پایین آمده است.

ثبات قیمت ها در بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، درباره روند کاهش قیمت برخی از تجهیزات و مصالح ساختمانی در تابستان سال جاری، ادامه داد: در چند ماه اخیر بازار مصالح ساختمانی روند باثباتی را طی کرد و حتی در برخی از اقلام مانند میلگرد و آهن قیمت ها حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

بازار مصالح ساختمانی هنوز درگیر حباب قیمتی است

وی گفت: حباب موجود در قیمت مصالح ساختمانی در دو سال اخیر به دلیل تلاطمات بازار ارز و افزایش نرخ دلار به صورت چشمگیری بالا رفت و حال در شرایط کنونی با کاهش این تلاطمات، قیمت ها منطقی تر شده است، اما هنوز وضعیت راضی کننده نبوده و حباب قیمت ها باید کم شود.

کاهش قیمت مصالح ساختمانی موجب کاهش قیمت مسکن می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، سهم بازار مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده مسکن را بزرگ و تأثیرگذار دانست و گفت: به طور حتم کاهش قیمت مصالح ساختمانی موجب کاهش قیمت مسکن و افزایش رونق در بازار می شود و این مسئله هم به نفع سازندگان بوده و هم منافع اقتصادی خوبی برای فعالان بازار مسکن دارد.

لزوم نظارت دستگاه های نظارتی بر بازار مصالح ساختمانی

عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم نظارت دستگاه های نظارتی بر بازار مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: وزارت صمت، وزارت راه و شهرسازی، سازمان تعزیرات و بخش های دیگر باید بر روند قیمت گذاری محصولات ساختمانی نظارت کنند./

  • منبع خبر : خانه ملت