جنگ زرگری سعودی و امارات در یمن به کجا ختم می‌شود؟
جنگ زرگری سعودی و امارات در یمن به کجا ختم می‌شود؟

مجلس انتقالی یمن که در جنوب این کشور فعال است و از سوی امارات حمایت می‌شود امروز رسماً اعلام کرد سواحل عدن را به هیچ وجه تسلیم نیرو‌های هادی نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی در حالی که نیروهای هادی با مجلس انتقالی یمن در جنوب این کشور و به نیابت از سعودی و امارات به شدت مشغول جنگ هستند به نظر می‌رسد از سویی ریاض نمی‌خواهد شکست توافقنامه ریاض را پذیرا شود و تنها بهانه حضور ادعایی‌اش در یمن را از دست بدهد و در مقابل امارات هم به هیچ وجه حاضر نیست از اضافه کردن جزایر یمنی به مجمع الجزایر اماراتی که سودایان را سال‌ها است در سر دارد چشم پوشی کند.

-در همین حال مجلس انتقالی به شدت مراقب است تا با سعودی به شکلی رسمی درگیر نشود و در مقابل نیروهای هادی نیز که این روزها ضمن دریافت نامه هایی متوجه کاهش حمایت های سابق سعودی شده اند تلاش دارند تا اخرین شانس خود مبنی بر بقا را در مواجهه با جنوبی ها امتحان کنند. چند روز پیش اغلب کارگزاران هادی از دولت عربستان نامه هایی دریافت داشتند که از ایشان خواسته شده بود هزینه های اقامتشان در سعودی را شخصا تقبل و تحمل کنند.

-حاصل این درگیری ها به هر نتیجه ای بیانجامد حتما بی ارتباط با تجزیه یمن نیست تجزیه ای که خواسته عربستان بشکلی ویژه است و البته امارات نیز از آن متمتع خواهد بود. سعودی و امارات این روزها به این جمع بندی رسیده اند که در مبارزه با انصارالله ناتوانند لذا منافع خود را تمرکز جدی بر تجزیه یمن و در جنوب این کشور تعقیب می کنند.

  • منبع خبر : العالم