تولید ماسک و لباس پزشکی در منطقه آزاد انزلی
تولید ماسک و لباس پزشکی در منطقه آزاد انزلی

عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی از تولید ماسک و لباس پزشکی در منطقه آزاد انزلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی براساس پیگیری‌های بعمل آمده‌ از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی و در راستای تأمین نیاز استان به محصولات پزشکی، شرکت لوتوس تجارت و شرکت افرنگ تاج منطقه آزاد انزلی از تولیدکنندگان پوشاک با تغییر خط تولید اقدام به تولید ماسک و لباس پزشکی کرده‌اند.

وحید طالب پور عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی بیان کرد: طبق سفارشات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این واحدها در دو شیفت کاری مشغول به تولید محصولات مورد نیاز بوده و شرکت لوتوس تجارت با ۱۰۰ نفر پرسنل روزانه ۱۰ هزار عدد ماسک و ۱۰۰۰ عدد لباس پزشکی تولید و شرکت افرنگ تاج نیز با ۴۰ نفر پرسنل روزانه ۵ هزار عدد ماسک را تولید می کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دو واحد تولیدی مذکور از واحدهای فعال در حوزه پوشاک در شهرک صنعتی شماره یک منطقه آزاد انزلی بوده‌اند که در جهت برنامه های سازمان به منظور مقابله با ویروس کرونا با همکاری وزارت بهداشت، اقدام به تغییر محصول تولیدی خود کرده‌اند افزود: با پیگیری های بعمل آمده و همکاری واحدهای تولیدی و تأمین مواد اولیه شامل پارچه، نخ و الکل به زودی به تعداد واحدهای تولیدی محصولات بهداشتی و ضدعفونی در منطقه افزوده خواهد شد.

گفتنی است مواد اولیه این کالاها توسط وزارت بهداشت،درمان و علوم پزشکی تأمین شده و اقلام تولید شده با نظارت این وزارتخانه توزیع می شود.