توزیع ۱۲۲ هزار بسته معیشتی توسط سپاه قدس گیلان
توزیع ۱۲۲ هزار بسته معیشتی توسط سپاه قدس گیلان

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۲ هزار بسته معیشتی توسط سپاه قدس گیلان بین اقشار آسیب‌پذیر استان توزیع شد.

به گزارش افق انزلی سرهنگ الیاس کوثری روز چهارشنبه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار ، در نشست با اصحاب رسانه استان گیلان اظهار داشت: طی سه ماهه اول سال جاری حدود ۷۸ هزار بسته معیشتی به ارزش ۴۷ میلیارد تومان و همچنین از اول محرم تاکنون نیز ۴۴ هزار بسته معیشتی بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع شد.

وی افزود: همچنین طی سه ماهه اول امسال ۹۰ هزار پرس غذای گرم به ارزش چهار میلیارد تومان و ۶۰ سری جهیزیه نیز بین نوعروسان در گیلان توزیع شد و در این مدت نیز، ۲۸۹ راس گوسفند قربانی و گوشت آن بین اقشار کم درآمد توزیع شد.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان به فعالیتهای سپاه قدس گیلان از ابتدای شیوع کرونا نیز اشاره و بیان کرد: از ابتدای کرونا تا پایان سال گذشته ، به همت و مساعدت بسیجیان ، خیرین و مردم، ۷۰۰ هزار بسته معیشتی به ارزش ۳۱۵ میلیارد تومان بین اقشار آسیب‌پذیر گیلان توزیع شد.

سرهنگ کوثری ادامه داد: همچنین از ابتدای شیوع کرونا تا پایان سال گذشته، ۲۰ هزار بسته آموزشی به ارزش ۲۱ میلیارد تومان و ۷۲۰ هزار بسته بهداشتی به ارزش ۷۲ میلیارد تومان بین اقشار آسیب‌پذیر و کم درآمد استان گیلان توزیع شد.

خاطرنشان کرد: همچنین تا پایان سال گذشته در قرارگاه‌های بسیج ۲ هزار و ۷۵۴ راس گوسفند به ارزش هشت میلیارد تومان ذبح و گوشت آن در اختیار خانواده های آسیب پذیر گیلان قرار گرفت و یک میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذای گرم نیز به ارزش ۴۵ میلیارد تومان توزیع شد.

وی اضافه کرد: در بحران آب خوزستان نیز ، طی ۴۸ ساعت، ۲۲۹ تانکر آب از سوی سپاه قدس گیلان به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به مناطق خوزستان ارسال شد و در بخش تامین جهیزیه نیز، تا پایان سال گذشته، ۳۰۰ سری جهیزیه به ارزش هفت میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان بین نوعروسان توزیع شد.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان اظهار کرد: با توجه به خدمات های انجام شده ، از ابتدای کرونا تاکنون حدود ۴۷۰ میلیارد تومان، بسته های معیتشی ، بهداشتی ، آموزشی و جهیزیه بین اقشار آسیب پذیر در گیلان توزیع شد و این روند همچنان ادامه دارد.

سرهنگ کوثری در ادامه گفت: از سوی دیگر ۷۵۶ روستا در گیلان از لحاظ کمبود آب شرب امکان سنجی و نظرسنجی شده و تا مدت ۳۰ ماه، به این ورستاها خدمات آبرسانی ارایه می‌شود تا مشکل آب شرب در این مناطق نیز برطرف شود.

وی در خاتمه افزود: یکی از رده‌های سپاه، بخش سازندگی است که هم اینک حدود سه هزار و ۵۰۰ گروه جهادی در گیلان در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و علاوه بر آن، بخش های بهداری و ورزشی سپاه قدس گیلان نیز فعالیتهای ارزنده‌ای دارند.