ترانزیت بیش از ۱۲۷ هزار تن کالا از گیلان
ترانزیت بیش از ۱۲۷ هزار تن کالا از گیلان

پارسال بیش از 127 هزار تن کالا از مرزهای زمینی آستارا و انزلی ترانزیت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت : سال ۹۹ ، ۱۲۷ هزار و ۴۸۵ تن کالا ازاستان ترانزیت شد که از این مقدار ، ۸۵ هزار و ۱۵۳ تن از مرز آستارا و ۴۲ هزار و ۳۳۲ تن از مرز انزلی ترانزیت شد.
فریبرز مرادی افزود : پارسال ۷۷ هزار و ۱۳۶ تن کالای ترانزیتی از مرزهای استان وارد و۵۰ هزار و ۳۴۹ تن کالا از استان خارج شد.
وی ، انواع تخته و چای را عمده ترین کالاهای ترانزیت شده در سال ۹۹ اعلام کرد و گفت : پارسال ۱۳۳هزار و۴۹۲ تن کالا بصورت عمده انواع تخته های چوبی ، از مرز آستارا وارد کشور شد که در مقایسه با سال قبل تر ، ۱۲ درصد بیشتر بود.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان با بیان اینکه عمده محصولاتی که سال ۹۹ از مرز آستارا صادر شد میوه و تره بار بود ، گفت : پارسال ۸۹۱ هزار تن کالا از مرز استارا صادر شد که در مقایسه با سال قبل تر ، ۱۷ درصد بیشتر بود .
فریبرز مرادی با اشاره به میانگین تردد روزانه ۲۶۸ دستگاه کامیون از مرز آستارا افزود : ۴۸ هزار و ۲۹۲ کامیون سال ۹۹ به مرز آستارا وارد و ۴۹ هزار و ۵۹۳ دستگاه کامیون نیز ازاین مرز خارج شدند.
وی اضافه کرد : درحال حاضر ، ۴ شرکت حمل و نقل بین المللی کالا و یک شرکت حمل و نقل بین المللی مسافر و ۱۴۰ نمایندگی شرکتهای حمل و نقل بین المللی کالا در گیلان در حال فعالیت هستند.

  • منبع خبر : صدا و سیما