تداوم روند کاهشی بستری های کرونا در گیلان
تداوم روند کاهشی بستری های کرونا در گیلان

در حال حاضر ۱۸۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و روند کاهشی آمار همچنان در استان تداوم دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی طبق آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر ۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و روند صعودی آمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان که از هفته‌های گذشته نزولی شده همچنان ادامه دارد.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ۴۷ بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شدند‌ و آمار بیماران جدید نیز همچنان روند کاهشی دارد.

همچنین ۵۶ بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند؛ لازم به ذکر است که در پی گسترش واکسیناسیون شمار بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه نیز روند کاهشی دارد.

براساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، شهرستان‌های لاهیجان، صومعه سرا، بندرانزلی و سیاهکل از وضعیت قرمز کرونایی خارج شده و زرد شدند و رودبار نیز از رنگ قرمز به نارنجی رسید.

همچنین شهرستان‌های رضوانشهر و لنگرود که در وضعیت زرد کرونایی بودند در همان رنگ باقی ماندند و شهرستان فومن و املش در وضعیت نارنجی باقی ماند، آستارا، شفت، ماسال، آستانه اشرفیه، رشت، خمام، رودسر و تالش نیز از نارنجی به رنگ زرد کرونایی درآمدند.

با توجه به اهمیت واکسیناسیون کرونا در کاهش شدت علائم این بیماری استان گیلان همچنان رتبه نخست واکسیناسیون را به خود اختصاص داده است اما تزریق دز سوم واکسن کرونا در استان آمار پایینی دارد.