بارش باران موجب قطع راه ارتباطی ۳ روستا و رانش زمین در گیلان شد‌
بارش باران موجب قطع راه ارتباطی ۳ روستا و رانش زمین در گیلان شد‌

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: بارش شدید باران در گیلان راه ارتباطی ۳ روستا را قطع کرد و موجب رانش زمین و تخریب یک خانه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی رضا اسلامی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به خسارات بارش شدید باران که از غروب دیروز در گیلان آغاز شد اظهار داشت: این بارش‌ها موجب قطع راه ارتباطی در ۳ روستا، تخریب تعدادی پل و طغیان رودخانه‌ها شده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به آبگرفتگی معابر و تخریب پل رودخانه کیارود املش افزود: بارش شدید باران راه ارتباطی روستاهای رودگوابر، گرکرود و گلستان‌سرای بخش رانکوه نیز شده است.

وی با بیان اینکه شدت گرفتن بارش از ساعت ۲ بامداد امروز در شهرستان املش موجب وارد آمدن خسارات زیادی شده است گفت: این بارش‌ها موجب رانش زمین در ورودی روستای هلوسرای اولیا شد که طی آن یک خانه تخریب و یک خودرو نیز به زیر آوار رفت.

اسلامی حجم بارش باران در حوضه آبریز رودسر و املش را ۲۰۰ میلی‌متر عنوان کرد و ابراز داشت: در تاسکوه ماسال به سمت ییلاق اولسبلانگاه، آبگرفتگی باعث مسدود شدن راه شده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان خاطرنشان کرد: طبق گزارش‌های دریافتی بارش شدید باران موجب آبگرفتگی محور لنگرود-چمخاله و یک و نیم کیلومتر از معابر اصلی شهرستان‌های لنگرود و رودسر و شهر شلمان شده است.

وی از مردم خواست که از ترددهای غیرضروری در نقاط خسارت‌دیده خودداری کرده و در صورت ضرورت از توقف در حریم رودخانه‌ها بپرهیزند و ابراز داشت: بخشداران و دهیاران استان گیلان وظیفه دارند تا با تمام توان خود به کمک مردم بشتابند.

به گزارش تسنیم، بارش شدید باران موجب آبگرفتگی شدید در محله انارستان شهرستان املش و مسیر کمربندی املش به رانکوه نیز شده است.

  • منبع خبر : تسنیم گیلان