اهدای عضو یک گیلانی به ۳ نفر زندگی دوباره بخشید
اهدای عضو یک گیلانی به ۳ نفر زندگی دوباره بخشید

مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهدای عضو یک مرد ۴۴ ساله اهل آستانه‌اشرفیه‌ گفت: ۲ کلیه این بیمار به ۲ فرد ۳۸ و ۳۵ ساله نیازمند به پیوند اهل انزلی و خشکبیجار و کبد وی نیز به زن ۶۰ ساله صومعه سرایی پیوند زده شد.

به گزارش افق انزلی سیامک ریماز مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۰ نفر با اهدای بدن خود به بیماران زندگی درباره بخشید، اظهار کرد: با اهدای عضو محمد پورابراهیم مرد ۴۴ ساله اهل آستانه‌اشرفیه‌ از ابتدای سال تاکنون تعداد اهدای عضو در این استان به ۱۶ نفر رسیده است.

وی دلیل اهدای عضو این مرد آستانه‌ای را مرگ مغزی دانست و گفت: این مرد آستانه اشرفیه‌ای از بیمارستان پیروز لاهیجان برای اهدای عضو به مرکز آموزشی، درمانی رازی منتقل شد.

به گفته مسؤول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، ۲ کلیه این بیمار به ۲ فرد ۳۸ و ۳۵ ساله نیازمند به پیوند اهل انزلی و خشکبیجار و کبد وی نیز به زن ۶۰ ساله صومعه سرایی پیوند زده شد.

ریماز با اشاره به اینکه واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعالیتش را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده است، تصریح کرد: از هر فرد مرگ مغزی شده، ۸ عضو شامل قلب، کبد، کلیه‌ها، ریه‌ها، روده و پانکراس قابل اهدا هستند که البته نسوج شامل پوست، قرنیه چشم، تاندون، استخوان، دریچه قلب هم قابلیت پیوند دارند.