انزلیچی ها ثابت کردند زنده کش و مرده پرست نیستند
انزلیچی ها ثابت کردند زنده کش و مرده پرست نیستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی زنده یاد رضا نظری به عنوان یکی از معروف ترین هنرمندان و کمدین های استان گیلان همواره جایگاه ویژه ای بین مردم این استان و شهروندان انزلیچی داشت. محبوبیت نظری در بین مردم گیلان و انزلی آنقدر زیاد بود که تنها درج نام او در بنر جشنواره ها […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی زنده یاد رضا نظری به عنوان یکی از معروف ترین هنرمندان و کمدین های استان گیلان همواره جایگاه ویژه ای بین مردم این استان و شهروندان انزلیچی داشت.
محبوبیت نظری در بین مردم گیلان و انزلی آنقدر زیاد بود که تنها درج نام او در بنر جشنواره ها و همایش های بزرگ شهری کافی بود تا هزاران نفر را پای تماشای نمایش های طنز او بکشاند.
بخش زیادی از خاطرات جوانان دهه ۶۰ و ۷۰  گیلان و انزلی با نمایش های طنز رضا نظری گره خورده است. علاقه مردم به این هنرمند به حدی جدی بود که بخش های ناب دیالوگهای او در بین مردم تبدیل به تیکه کلام می شد؛ که از جمله آنها می توان به تیکه کلام های (نه نه ی ده، نه نه ی ده و باقری نیده ای) اشاره کرد.
هرچند که نظری از جانب برخی مسئولین و صدا و سیما مورد بی مهری قرار گرفت اما این عامل باعث نشد که او محبوبیت خود را در میان مردم از دست برود.
مردم انزلی به پاس سال‌ها لبخندی که بی منت بر لبانشان نشسته بود رضا نظری را در سخت ترین شرایط بیماری سرطان تنها نگذاشتند و با راه اندازی کمپین های مجازی حمایت خود را به شکل های مختلف از او اعلام کردند تا در سیر مراحل درمان روحیه این هنرمند را بالا ببرند.
انزلیچی ها حتی منتظر مسئولان نماندند و برای تامین هزینه های درمان این هنرمند فقید کمپین های مجازی به راه انداختند. اما در نهایت عمر این هنرمند محبوب به دنیا نبود و خدا خواست که او را اینگونه محبوب و عاشقانه از میان مردم گلچین کند.
مردم انزلی با سالها حمایت از رضا نظری و سنگ تمام در مراسم تشییع و خاک سپاری او ثابت کردند زنده کش و مرده پرست نیستند و برای هنرمندان خود ارزش و احترام ویژه ای قائل هستند.
در پایان میتوان گفت نظری به دلیل رضایت بالای مردم  قطعا با خیالی آسوده و آرامش خاطر به لقاءالله پیوست. روحش شاد و یادش گرامی.