انتخاب اصلح برای جلوگیری از گستاخی دشمنان ضروری است
انتخاب اصلح برای جلوگیری از گستاخی دشمنان ضروری است

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با بیان اینکه ولی زمان باید یار و همراه بصیر داشته باشد، گفت: انتخاب اصلح برای جلوگیری از گستاخی دشمنان ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی حجت الاسلام میر شمس اکبر حسینی شامگاه شنبه در مراسم سخنرانی شب اول قدر هیئت روضات الحسین مسجد امام رضا (ع) گلسار، با اشاره به ویژگی‌های محب اهل بیت گفت: محبین اهل بیت باید نگاه میدانی و همه جانبه داشته باشند و در عمل به کلام اهل بیت توجه کنند و عزاداری‌ها برای توجه پیدا کردن و عمق بخشی به زندگی است.

وی با بیان اینکه دوران امام علی دوران عجیب و پیچیده‌ای بود، ادامه داد: دشمنان تلاش کردند اسلام را از صحنه جامعه بیرون و حذف کنند و این هدف همچنان وجود دارد و تنها شیوه‌ها و ابزار فرق کرده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با اشاره به اینکه شیعه اهل ایمان و بصیر است و عمیق نگاه می‌کند، بیان کرد: شیعه در حال دقت و توجه برای تکلیف خود است و هر شیعه‌ای قطعاً می‌تواند هر جایی که احساس می‌کند به تکلیف خود اعم از زبانی و نوشتاری و در فضای مجازی عمل کند.

این واعظ بصیرت را به معنای فهم از جامعه و دشمن دانست و افزود: اهداف دشمن را رصد و شناسایی کردن و دست پر بودن در برابر توطئه دشمنان از وظایف شیعیان است زیرا اسلام در برابر هر اقدام دشمنان و شبهات آنها پاسخ مناسبی دارد.

ضرورت شناخت نسبت به شبهه افکنی دشمنان

وی با بیان اینکه شبهات نسبت به اسلام و نظام و شهدای مدافع حرم از توطئه دشمنان است، عنوان کرد: باید نسبت به شبهه افکنی دشمنان شناخت داشت زیرا در زمان امام علی نیز این شبهه افکنی وجود داشت و اگر فهم امروز ملت ایران در وجود مردم کوفه بود دشمن نمی‌توانست نسبت به امام گستاخی کند.

حسینی هدف از احیای شب قدر را زنده نگه داشتن دین خدا عنوان کرد و گفت: دین خدا را در جامعه نشر دادن و تبیین درست آن از وظایف شیعیان در عصر حاضر است.

وی با بیان اینکه جایگاه اهل بیت یک جریان هدایتی در جامعه بشری است و کسی قادر به حذف آن نیست، تصریح کرد: باید ببینیم چه نقشی در این میانه داریم و چه کاری می‌توانیم برای نظام اسلامی انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با بیان اینکه دشمن از حاکمیتی که جامعه را از فسادهای مختلف دور می‌کند هراس دارد، افزود: آنها تمام توان خود را به کار گرفتند تا این مسیر را منحرف و حذف کنند.

حسینی با اشاره به اینکه میدان عمل اهل ایمان وسیع است، خاطرنشان کرد: اگر وارد این تکلیف نشویم دعاهای ما به طور کامل مستجاب نشده و کارکرد واقعی خود را از دست می‌دهد.

انحراف سبب نابودی انسان می‌شود

وی با تاکید بر اینکه انحراف انسان را نابود می‌کند گفت: صراط مستقیم همان اهل بیت هستند و شیعیان باید از آن پیروی کنند در غیر این صورت انسان نابود می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با بیان اینکه در اسلام مرز معنی ندارد و دشمنان اسلام نیز حتی برای خود حد و مرزی قائل نیستند، بیان کرد: شناخت دشمن و نفوذی‌ها ضرورت دارد چرا که رهبری نیز چندین سال است که بر شناخت نفوذی‌ها تاکید دارند.

وی اضافه کرد: اگر در انتخابات به تکلیف خود درست عمل نکردیم در آثار منفی پس از آن شریک هستیم.

حسینی با بیان اینکه ولی زمان باید یار و همراه بصیر داشته باشد خاطرنشان کرد: اگر ولی مظلوم باشد و ابزار تحقق اهداف خود را نداشته باشد ما مقصر هستیم و باید بدانیم که انتخاب اصلح برای جلوگیری از گستاخی دشمنان ضروری است.

  • منبع خبر : مهر