اما و اگرهای شورای‌پنجم بعد از حضور احتمالی مرتضوی/ صف‌بندی شورای‌شهر‌انزلی تغییر می‌کند؟
اما و اگرهای شورای‌پنجم بعد از حضور احتمالی مرتضوی/ صف‌بندی شورای‌شهر‌انزلی تغییر می‌کند؟

با حضور احتمالی سید ابراهیم مرتضوی به عنوان دومین عضو علی البدل در شورای پنجم بندرانزلی، به نظر می رسد این شورا با چالش هایی جدی مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی قرار است چندی پیش یاسر کریمبخش یکی از ۷ عضو شورای شهر انزلی که با لیست امید وارد شورای پنجم شد به دستور مقام قضایی در جلسه رسمی این شورا بازداشت شد.

کریمبخش پس از آن حتی نتوانست در جلسه انتخاب شهردار شرکت کنند و شهردار انزلی بدون حضور او و با ۶ عضو و به سختی انتخاب شد؛ اما وی پس از چند هفته غیبت مجددا به صحن شوار بازگشت.

اکنون پس از چند ماه حاشیه، شنیده های حاکی از این است که قرار است سید ابراهیم مرتضوی به عنوان دومین عضو علی البدل پس از تهمتن وکیل منفرد وارد شورای شهر انزلی شود.

پس از استعفای امیر احمدی فرد و ورود تهمتن وکیل منفرد نظم شورای شهر انزلی به شکلی تغییر یافت که اعضای شورا در مواقع حساس برای تصویب مصوبات با چالشی جدی روبرو شدند این چالش به حدی بود که رای مخالف و یا موافق وکیل منفرد می توانست سرنوشت مصوبات را تغییر دهد.

شیرازه این شورا بعد از استعفای امیر احمدی فرد برای شرکت در انتخابات مجلس از هم پاشید. به عقیده بسیاری از شهروندان شورای پنجم به شدت فرسوده و بی عمل است؛ و با نزدیک شدن انتخابات کاملا منفعل و تحت تاثیر شهرداری رفتار می کند که تعدادی از اعضا به فکر استیضاح او هستند.

حال با خروج دقیقه نودی یاسر کریمبخش از شورای شهر انزلی و ورود سید ابراهیم مرتضوی به این شورا به نظر می رسد شورای پنجم با چالش هایی جدی تر از گذشته روبرو شود. مرتضوی که در شورای شورای چهارم در لیست محمدرضا بدیعی فر و لیست مخالف اکثریت فعلی قرار داشت؛ قطعا در شورای پنجم ساختار مصوبات این شورا را بهم خواهد ریخت و این شورا در چند ماه باقی مانده از عمر خود برای تصویب طرح ها و لایحه ها به نظر و رای مرتضوی نیازمند است.

شورای پنجم در قالب لیست امید بعد از گذشت نزدیک به ۴ سال از عمر خود تاکنون از نظر مردم عملکرد رضایت بخشی را از خود به یادگار نگذاشته است و حضور مرتضوی در ماه های آخر این شورا احتمال ایجاد صف بندی های جدید که یادآور اختلافات عمیق گذشته است را افزایش می دهد؛ که با این وجود قطعا این شورا تا روز انتخابات روزهای سخت و پرتنشی را پشت سر خواهد گذاشت.