افزایش ۲۰ درصدی وادرات کالای اساسی از مجتمع بندر انزلی
افزایش ۲۰ درصدی وادرات کالای اساسی از مجتمع بندر انزلی

به گفته معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان،‌ در سه‌ماهه نخست امسال بیش از ۳۰۸ هزار تن کالای اساسی از طریق مجتمع بندری انزلی به کشور وارد شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد دارد.

به گزارش افق انزلی،‌ مجتبی نظری معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در گفت و گو با سیمای مرکز گیلان اظهار کرد: در سه‌ماهه نخست امسال بیش از ۳۰۸ هزار تن کالای اساسی از طریق مجتمع بندری انزلی به کشور وارد شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد دارد.

وی با بیان اینکه ورود بسیاری از کالاهای اساسی از طریق مجتمع بندری انزلی به این بندر از جمله اهداف پدافند غیرعامل در پایداری ذخایر راهبردی است،‌ گفت:

نخستین محموله گندم امروز پس از گذشت یکسال وارد مجتمع بندری انزلی شد؛ این محموله به وزن حدود چهارهزار تن است که به‌صورت حمل یکسره انتقال یافت.

به گفته معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان،‌ کالاهای اساسی شامل غلات اعم از سویا، ذرت، جو، گندم و کنجاله و نیز روغن خام خوراکی است که در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن از این محصولات از طریق مجتمع بندری انزلی وارد کشور شد.