احیای میراث فرهنگی اقوام ایرانی با زبان موسیقی در انزلی
احیای میراث فرهنگی اقوام ایرانی با زبان موسیقی در انزلی

بزرگترین تور بین المللی کنسرت موسیقی اقوام با هدف احیای میراث فرهنگ و آیین‌های معنوی با حضور ۲۲ هنرمند از شش قوم در بندرانزلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی مجری برگزاری این کنسرت گفت: هدف از اجرای این برنامه نمایش وحدت و همدلی همه اقوام ایران زمین در زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

صادق صیاد افزود: در این جشنواره فرهنگی، هنرمندانی از شش قوم ترک، بلوچ، لر، گیلک، کرد و ایل خراسان هنرنمایی کردند که مورد استقبال حاضران در سالن قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: اعضای این گروه نمایشی متشکل از ۲۲ هنرمند بودند که سرپرستی این کار برعهده حمیدرضا علیزاده گیلانی و تنظیم آن را امیراحمد پور برعهده داشت.

صیاد همچنین گفت: با توجه به تنوع اقوام ایرانی و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ و افزایش وحدت بین آحاد ملت شریف ایران اسلامی، تلاش کردیم با برپایی این مراسم نقش و سهمی در پررنگ‌تر شدن این هدف بزرگ ایران اسلامی داشته باشیم.

وی افزود: بخشی از درآمد حاصل از فروش بلیط این برنامه صرف کودکان سرطانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا گروه فرهنگی و هنری طرح نو که از سال گذشته فعالیت خود را با برپایی پویش‌های حمایتی جمع آوری پوشاک و نوشت افزار در حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و همچنین برگزاری جشن‌های شب یلدا و چهارشنبه سوری و نوروز برای سالمندان آغاز کرده بود به نام مؤسسه فرهنگی هنری طرح زنگ مهربانی نو در منطقه آزاد انزلی به ثبت رسیده و فعالیت خود را در قالب برگزاری مراسم مختلف فرهنگی و ورزشی و اجتماعی با برگزاری برنامه‌ها و جشن‌ها و مراسم مذهبی ادامه داده و این گروه در نظر دارد در شهرهای دیگر ایران و حتی کشورهای حاشیه خزر نیز مراسم آئینی اقوام ایرانی را بر روی صحنه ببرد تا به این وسیله بتواند آئین، فرهنگ و آداب و رسوم اقوام مختلف ایران زمین را به کشورهای دیگر عرضه و معرفی کند.

  • منبع خبر : ایرنا گیلان