احیای تالاب انزلی پروژه ویژه استانی است
احیای تالاب انزلی پروژه ویژه استانی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان پروژه حفاظت و احیای تالاب انزلی را پروژه ویژه استانی دانست و اظهار کرد: سال گذشته ۴۹ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار به این بخش تخصیص یافته است.  

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی قربانعلی محمدپور امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان که در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به اجرای پروژه های حفاظتی محیط زیست در هفت محور، اظهار کرد: از محل اعتبارات ملی و ظرفیت های قانونی بودجه ۹۷، به پروژه حفاظت و احیای تالاب انزلی به عنوان پروژه ویژه استانی ۴۹ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال اعتبار به این بخش تخصیص یافته است.

 

وی از تخصیص ۱۱ هزار و ۴۵۰ میلیون ریال اعتبار برای حفاظت، پایش و احیای رودخانه ها و تالاب های در معرض خطر از جمله بوجاق و امیرکلایه خبر داد و تصریح کرد: افزایش حجم آب و ایجاد حوضچه ترسیب تالاب، تعمیق و لایروبی کردن آبراهه ها، پایش و کنترل آلاینده ها، تکمیل و بازسازی دکل های دیده بانی، خرید قایق های موتوری و… از دیگر اقدامات است.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه ۱۶۵۰ میلیون ریال اعتبار به منظور مشارکت و آگاهی رسانی در جوامع محلی حاشیه تالاب و خرید تجهیزات حفاظتی تخصیص یافته است، تصریح کرد: همچنین طرح های توجیهی و تفصیلی برای مناطق حفاظتی چهارگانه تدویم و اجرا شده است.

 

محمدپور با اشاره به تخصیص ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار برای ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان رودبار و تجهیز ایستگاه رشت، یادآور شد: در سال ۹۸ از محل اعتبارات حفاظت و احیای تالاب انزلی ۶۰ هزار و ۹۰۰ میلیون ریال برای حفاظت و پایش رودخانه ها و تالاب های استان تخصیص یافت که دو برابر است.

 

 

  • منبع خبر : ایسنا گیلان