احداث اولین فرودگاه تفریحی، ورزشی و توریستی استان گیلان در بندرانزلی
احداث اولین فرودگاه تفریحی، ورزشی و توریستی استان گیلان در بندرانزلی

شهردار انزلی اظهار کرد: پروژه بزرگ هوانوردی و گردشگری شهرستان مرزی بندرانزلی در قالب فرودگاه تفريحی و ورزشی در حال احداث است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی، سید بدرالدین بدری گفت: پروژه ساخت فرودگاه تفریحی، ورزشی و توریستی بندرانزلی با هدف توسعه صنعت هوانوردی، اشتغال و بالا بردن سطح گردشگری به کمک هواپیمای کوچکِ دو و سه سرنشین به صورت‌ پایلوت به طول ۳۰۰ متر و عرض ۱۰ متر در حال اجرا است.
شهردار انزلی گفت: برای این طرح از هواپیماهای فوق سبک استفاده می شود؛ که با توجه به سرعت پایین و ایمنی مناسب امکان ارایه خدمات مختلف به سازمان‌ها و نیز انجام پروازهای تفریحی را برای مردم فراهم می کنند.
شهردار انزلی با تاکید بر نقش این طرح‌ها در اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم افزود: به دلیل امکان نشست و برخاست این نوع هواپیماها در مساحت کم و ۱۰۰ متری انجام پروازهای تفریحی و شخصی در مناطق مختلف امکان پذیر است.
بدری با اشاره به فواید این طرح برای بندرانزلی و استان گیلان تصریح کرد: از دیگرکاربردهای این مجموعه پروازی می توان به گشت‌های ویژه منطقه‌ای، امدادرسانی در فوریت‌های پزشکی، تجسس و نجات حادثه دیدگان، گشت‌زنی در محیط های تالابی و محیط بانی، دیده بانی، پخش مرسولات پستی و نیز استفاده‌های آموزشی اشاره کرد.
شهردار انزلی گفت: این پروژه قرار بود در شهر رشت اجرا شود؛ اما طی هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشور و پیمانکار پروژه و تماس تلفنی با شورای تامین مجوز اجرای آن در بندرانزلی صادر شد تا این مجموعه پروازی برای اولین بار در استان گیلان در شهرستان مرزی بندرانزلی به بهره‌برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: اعضای شورای تامین انزلی به منظور بررسی روند اجرای این پروژه بازدیدی میدانی از محل احداث مجموعه پروازی این شهرستان داشته اند.