اتصال بندرانزلی به راه آهن این شهر را به قطب اقتصادی شمال مبدل می سازد
اتصال بندرانزلی به راه آهن این شهر را به قطب اقتصادی شمال مبدل می سازد

فرماندار انزلی گفت: تصال ریلی  به شبکه سراسری راه آهن کشور، بندر انزلی  و منطقه آزاد انزلی میتوانند به قطب اقتصادی شمال کشور تبدیل شده و زمینه جذب سرمایه گذاران مختلف را فراهم سازند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی اسماعیل حیدری ازاد ساحلی اظهار کرد: بندر انزلی با دارا بودن مزایایی نظیر استقرار نزدیک به هفتاد درصد مراکز اقامتی و هتل ها قطب گردشگری استان بوده و از طرفی با داشتن دو بندرگاه استراتژیک شمال کشور یعنی بنادر  انزلی و کاسپین در حوزه استحفاظی و وجود منطقه  آزاد انزلی ،بالاترین نرخ بیکاری در استان گیلان  را دارد و قطعا با اتصال ریلی  به شبکه سراسری راه آهن کشور، بندر انزلی  و منطقه آزاد انزلی میتوانند به قطب اقتصادی شمال کشور تبدیل شده و زمینه جذب سرمایه گذاران مختلف را فراهم سازند و علاوه بر  توسعه همه جانبه  میتواند مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان این خطه واستان  را نیز مرتفع نمایند .
فرماندار انزلی افزود: در راستای شکوفایی بندرانزلی و پویا شدن اقتصاد آن باید تلاش شود تا کالاهای اساسی مورد نیاز استان های شمالی علی الخصوص گیلان  از طریق این بندر به وارد کشور شود.و تخصیص بیشتری از واردات این کالاها به کشور به بندر انزلی داده شود .
وی با بیان اینکه مردم بندر انزلی انتظار دارند از منافع اقتصادی وتجاری  منطقه آزاد انزلی بهره مند گردند . گفت: بندرکاسپین و بندرانزلی هر دو در حوزه سرزمینی شهرستان انزلی هستند و به دور از هرگونه رقابت ، مکمل یکدیگر به حساب می آیند و اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان مستقر در بندرانزلی باید مدیریت همه جانبه هر دو بندر را در اختیار داشته  باشد   تا در یک مدیریت تخصصی  بتواند  بندر انزلی و  بندر کاسپین را به   جایگاه  اصلی ملی و استانی شان برسانند . . در واقع   توسعه بندر انزلی  بندر کاسپین توسعه اقتصاد استان عزیزمان گیلان است .
وی با تاکید بر ضرورت تسریع اتصال هر دو بندر به خط ریلی در راستای تکمیل کریدور شمال و جنوب تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با همه تنگناهای اقتصادی  در تلاش است تا هرچه سریعتر این دو بندر به  شبکه حمل و نقل ریلی متصل شود.و کریدور شمال و جنوب کشور تکمیل گردد.
نماینده عالی دولت در بندرانزلی تاکید کرد: حجم سرمایه گذاری دولتهای یازدهم ودوازدهم و بویژه بخش خصوصی  در بندرگاه انزلی رقمی بالغ بر هشتصد و هفتاد میلیارد تومان است  بطوری که هم اکنون رقنی بالع بر دویست وپنجاه میلیارد تومان سرمایه گذاری در بندر گاه انزلی در حال اجراست و ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری این بندر از هشت میلیون تن به سیزده میلیون تن رسیده است که انشاالله با اضافه شدن چهل هکتار از اراضی پس کرانه بندر انزلی به منطقه ازاد انزلی از سوی دولت تدبیر وامید ،سرمایه گذاری بیشتری را از بخش خصوصی در این قسمت شاهد خواهیم بود و انشاالله  بخش خصوصی با جذب واستخدام نیروهای بومی ، دغدغه جوانان این سرزمین را در امر اشتغال مرتفع خواهند ساخت و شاهد کاهش نرخ بیکاری در شهرستان واستان گردیم .