آیا ترک صندلی های شورای شهر، مساوی با نه بزرگ مردم انزلی خواهد بود؟
آیا ترک صندلی های شورای شهر، مساوی با نه بزرگ مردم انزلی خواهد بود؟

ترک صندلی های شورای شهر فعلی است که با وجود یک دست بودن آرایش حزبی شورای پنجم بازهم تکرار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی شورای شهر نهادی است که بازندگی روزانه مردم سروکار دارد و تصمیمات اشتباه این شورا می‌تواند اثری منفی بر روی زندگی مردم داشته باشد. شورای شهر چهارم در بندرانزلی به دلیل وجود دو قطب اکثریت و اقلیت یکی از جنجالی‌ترین ادوار شورا بود.

ترک جلسه شورای شهر و خالی گذاشتن صندلی‌ها از جانب هر دو جناح سیاسی یکی از اتفاقات پرتکرار در جلسات این شورا بود. اختلافات در شورای چهارم به حدی بود که گاهی صدای اعضای شورای شهر بالا می‌رفت و آن‌ها تا پای دست‌به‌یقه شدن با یکدیگر پیش می‌رفتند.

اما باروی کار آمدن لیست امید و حمایت ۹۰ درصدی رسانه‌های مجازی از آن‌ها (در آینده در بخش خبری پرونده ویژه بیشتر از این رسانه‌ها خواهیم گفت) مردم انزلی انتظار داشتند اختلافات و حواشی گذشته دیگر تکرار نشود؛ اما حاشیه‌ها برای شورای ششم از همان ابتدا با ۴ به ۳ شدن رأی‌های شهردار شروع شد؛ و با استعفای امیر احمدی فرد به‌عنوان سر لیست این ائتلاف شیرازه شورا از هم پاشید.

شاید کمتر کسی فکر می‌کرد انزلیچی‌ها بار دیگر شاهد ترک صندلی‌های شورای شهر از شورایی باشند که همه اعضای آن از یک ائتلاف واحد هستند. صندلی‌هایی که حق‌الناس هستند و ثانیه‌های نشستن بر روی آن‌ها نزد پروردگار محاسبه می‌شود.

اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا مردم انزلی دوباره با یک تکرار به لیستی رأی می‌دهند که اشتباهات اکثریت سابق را مجدداً تکرار کنند و یا این بار تصمیمی متفاوت خواهند گرفت و به ورود هرگونه جناح سیاسی با هر نوع نگرشی یک نه بزرگ خواهند گفت تا افرادی جوان، مؤمن و باانگیزه وارد شورای ششم شوند.

شاید اگر شهید جهان‌آرا امروز در میان ما بود خطاب به برخی مسئولین می‌گفت:
این میز و صندلی‌ها اگر سقوط کند، اصلاً مهم نیست. مراقب باشید ایمانتان سقوط نکند.