آغاز هفته کودک با افتتاح نمایشگاه دست سازه های کودکان در انزلی
آغاز هفته کودک با افتتاح نمایشگاه دست سازه های کودکان در انزلی

همزمان با آغاز هفته کودک با شعار آینده را باید ساخت، نمایشگاه دست سازهای کارگاه های تابستان کودکان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرانزلی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرانزلی روز شنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هفته کودک از سیزدهم تا نوزدهم مهرماه با شعار( آینده را باید ساخت) آغاز شده و دست سازهای کارگاه های تابستان کودکان و نوجوانان رده سنی ۶ تا ۱۶ سال در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری و ادبی با عناوین کارگاه های کاردستی خلاق، نقاشی، ویترای ، سفالگری، عروسک سازی و کلاس های فرهنگی و ادبی در قالب نمایشگاه عرضه شده است.

کبری نوردوست با اشاره به روز شمار برنامه های هفته کودک امسال افزود: متناسب با روز شمار هفته کودک برنامه های مختلفی با همکاری ارگان های مختلف از جمله دریابانی، محیط زیست ، آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و سایر دستگاه های مرتبط در دستور کار است.

وی با اشاره به آغاز ثبت نام کودکان و نوجوانان در کانون در رشته های نقاشی، خوشنویسی ، کاردستی، سفالگری، فن بیان و رباتیک در ترم پائیزه یادآور شد: کودکان با نیازهای ویژه و فرصت های برابر- کودک، آموزش ، سلامت و ایمنی- کودک و محیط زیست و میراث فرهنگی(روز روستا)-کودک، صلح، بازی و نشاط –کودک و رسانه و ارتباطات-کودک ، کتاب و فرهنگ مطالعه –کودک و خانواده و سبک زندگی اسلامی ، عناوین روز شمار برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته کودک است.

نوردوست با اشاره به عضویت رایگان کودکان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته کودک خاطر نشان کرد: کانون به عنوان معتبر ترین محل پرکردن  اوقات فراغت کودکان و نوجوانان فعالیت می کند اما کانون پرورش فکری انزلی با قدمت بیش از ۵۰ سال نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد.

وی با اشاره به آماده سازی سالن نمایش کانون و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی آن افزود:  تجهیز این سالن تا رسیدن به مرحله افتتاح نیازمند ۱۳۰ میلیون تومان بودجه است که تا به امروز این امر محقق نشده و امیدواریم با نظر مثبت مسئولان بندرانزلی این بودجه تخصیص یافته و شاهد بهره برداری از این سالن نیز باشیم .

*** فعالیت های کانون و آموزش و پرورش در راستای همدیگر است

در ادامه این مراسم رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان انزلی نیز به خبرنگاران گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جمله مراکز فرهنگی تاثیرگذار در افزایش نگاه فرهنگی دانش آموزان است.

سید حسین دریابکی افزود: فعالیت و تحصیل دانش آموزان در مدارس در چارچوب خاصی قرار دارد ولی فعالیت های کانون گسترده بوده و در کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان خلاقیت های دانش آموزان شکوفا می شود .

وی با بیان اینکه کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان خلاقیت های کودکان را بارور می کندگفت: دانش آموزانی که با کانون پرورش فکری ارتباط دارند نسبت به سایر دانش آموزان خلاق تر هستندو تفاوت آن ها نسبت به سایرین محسوس است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان انزلی تاکید کرد: اهداف آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همواره در راستای همدیگر و در جهت شناسایی و پرورش استعداد های فرزندان این مرز و بوم است.

 

  • منبع خبر : ایرنا گیلان