Search

امام جمعه انزلی:بنده با هیچ یک از مسولان شهرستان مشکل شخصی ندارم

۱۰:۰۴ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی امام جمعه شهرستان بندرانزلی طی یک نشست خبری به پرسشهای خبرنگاران این شهرستان پاسخ داد.

در ابتدای این نشست یکی از خبرنگاران از حجت الاسلام والمسلمن سید عبدالجواد شمس الدین  پرسید، علت عدم همکاری نماینده بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی و عدم شرکت وی در دیدارهای امام جمعه و نماز جمعه شهرستان چیست؟ آیا ایشان با شما مشکل شخصی دارند؟

امام جمعه بندرانزلی در پاسخ به این پرسش اظهار کرد: بنده با هیچ یک از مسولین شهر مشکلی ندارم ، اما واقعا برایم جای سوال است که این رفتارها به چه دلیل انجام می شود ، البته اگر هم مشکلی باشد شخصا تمایل به رفع آن دارم.

یکی دیگر از خبرنگاران حاضر در این نشست ضمن اشاره به طولانی شدن پروژه ساخت مصلی بندرانزلی پرسش خود را اینگونه مطرح کرد : بالاخره پروژه ساخت مصلی بندرانزلی کی به پایان می رسد؟

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در این خصوص پاسخ داد: تکمیل این بنای بزرگ مشکلات بسیاری را در پیش دارد که مهمترین آنها کمبود اعتبارات است ، بنده  مدت کمی است که در انزلی حضور دارم و مشکلات این بنا مربوط به سال ها قبل از آمدن من به انزلی می باشد.

وی در ادامه متذکر شد : نهاد های مختلف و بزرگی در سالهای گذشته بر اساس اسناد ،مدارک و شواهد موجود قول مشارکت در هزینه ها را داده اند که به قولشان عمل نکرده اند.

وی تاکید کرد: تعهدات مالی مسئولین ذی ربط چه در سطح شهرستان و چه در سطح استان و کشور از سالهای گذشته تا کنون بیش از پنج میلیارد تومان بوده است که متاسفانه نه تنها پرداخت نشد بلکه به وعده ها بسنده شد.

وی با ابراز ناخرسندی از استاندار گیلان  افزود: در ماه های اخیر چندین بار در خصوص وضعیت مصلی و مشکلات شهرستان از استاندار کمک خواستیم اما حضور استاندار محترم برای رفع مشکلات در این شهرستان بسیار کم است.

خبرنگاران در این جلسه از شایعه هایی پیرامون رفتن حجت الاسلام والمسلمین از بندرانزلی و تغییر در جایگاه امامت جمعه پرسیدند که امام جمعه بندرانزلی به ابهامات آنها اینگونه پاسخ داد:  بله بنده هم این شایعات را شنیده ام ، اما شخصا تمایلی به رفتن از انزلی ندارم و از طرف شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور هم این موضوع با بنده مطرح نشده است.

امام جمعه انزلی درپاسخ خبرنگاران  در خصوص دلیل انتقاد های اخیر وی نسبت به دولت وقت در خطبه های نماز جمعه ، افزود :انتقاد سازنده کمکی بزرگ به دولت است ، شخص رئیس جمهور محترم بارها در نشست ها و دیدار هایی که  با فرهیختگان و دانشجویان داشتند بارها به صراحت گفتند که از من انتقاد کنید ، بنده نمیدانم که چرا بعضی از یاران ایشان با انتقاد مخالف و به دنبال حواشی هستند.

وی تصریح کرد: بنده اگر از رئیس جمهور انتقاد کردم دلیل بر این نیست که با جریان سیاسی ایشان مخالفم،بنده در طول ۳۰سال فعالیتم در انقلاب هرگز از جناح خاصی حمایت نکرده ام و رهبری را الگو و محور موضع های خود قرار دادم ، اگر ما برای مثال درشهرستان مشکلات فراوانی داشته باشیم و بگوییم مشکلی وجود ندارد هرگز مشکلات رفع نخواهدشد.

امام جمعه انزلی در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با وضعیت پوشش و حجاب در بندرانزلی گفت: امروز حجاب و عفاف یکی از مهمترین دغدغه های جامعه است اما متاسفانه ظاهر افراد زیبنده جامعه و فرهنگ اسلامی نیست و برای رسیدن به یک جامعه مطلوب باید برنامه ریزی صحیح و بلند مدت در حوزه فرهنگ صورت پذیرد.

وی با اعلام مخالفت نسبت به اقدامات قهری در زمینه حجاب و عفاف تاکید کرد: در حوزه فرهنگ نمی توان به روش قهری برخورد کرد و همه دستگاه ها و انجمن های مردم نهاد باید در این مهم مشارکت کنند.

خبرنگاران حاضر در جلسه از حاشیه های اخیر تیم ملوان و انحلال آن نیز پرسیدند که حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در پاسخ به آنها عنوان کرد: همیشه تصمیمات مقطعی ، فردی و بدون هماهنگی اینگونه تبعاتی را در پی دارد.

وی همچنین اینکه مسئولی حرفی را در سطح گستره پخش کند وسپس اقداماتی را برای رفع رجوع آن انجام دهد زیبنده جامعه اسلامی نداست و سپس خاطرنشان کرد: بیانیه باشگاه ملوان به گونه ای بود که رسانه های خارجی علیه نظام و کشور و بانوان پاکدامن تیم فوتبال ملوان بندرانزلی موضع گیری نموده و برداشت های ناپسندی انجام دهند ، که امیدواریم با پیگیری های دادستان محترم شهرستان برخورد صحیحی با این حواشی اخیر صورت پذیرد.

در پایان این نشست نیز از خبرنگاران حاضر در جلسه به رسم یادبود تقدیر و قدردانی شد.

photo_2016-08-08_21-10-36 photo_2016-08-08_21-10-44 photo_2016-08-08_21-10-53 photo_2016-08-08_21-10-21
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *