Search

توقع ما از ائمه جماعت رصد مشکلات فرهنگی و برطرف کردن آن است

۶:۳۳ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی  ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در جمع ائمه جماعات شهرستان بندرانزلی با اشاره به وظیفه مهم آگاه سازی روحانیون در بین مردم خاطر نشان کرد: نقش روحانیت در جامعه نقش نجات بخشی است.

 

وی با تاکید بر اینکه اولین نیاز روحانیت در شرایط فعلی شناخت نیاز جامعه است افزود: ائمه جماعات طبیبان روحانی شهر هستند فلذا باید برای مشکلات فرهنگی شهرستان نسخه ای بیاندیشند.

 

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه باید اول درد رابشناسیم و سپس آن را درمان کنیم گفت : این وظیفه مهم بر دوش روحانیت است ، به ترور علما در اوایل انقلاب نگاه کنید ، دشمن با روحانی تاثر گذار که دردهای جامعه را می شناسد مخالف است و از او می ترسد .

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین متذکر شد: یکی از محورهایی که بعد از انقلاب بسیار برای آن کار می شود این است که روحانی را از چشم مردم بیاندازند و فعالیت هایشان بر بی اثر کرد روحانی در جامعه است.

 

توقع ما از ائمه جماعات رصد مشکلات فرهنگی و برطرف کردن آن است / نبود جوانان در مسجد یک آسیب است

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: توقع ما از جلسه با روحانیون و ائمه جماعات رصد مشکلات فرهنگی و برطرف کردن دغدغه های فرهنگی جامعه و مردم است.

 

امام جمعه بندرانزلی مساجد را پایگاه مهم اسلام دانست و تصریح کرد:امام جماعت در مسجد محور است فلذا ائمه جماعات باید در نظم دادن به مساجد به جدیت ورود کنند و برای منسجم کردن مسجد برنامه داشته و فعال باشند.

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین نبود جوانان در مسجد را یک آسیب جدی خواند و افزود: ما در مساجد انزلی عموما جوان خیلی کمی داریم و این خوب نیست و این وظیفه ائمه جماعات است که جوانان را جذب کنند.

 

با رویی خوش جوانان را به مسجد جذب کنید

 

وی در ادامه ارتباط صمیمی با جوانان و جذب آنان به مسجد با رویی خوش و همچنین پاسخگویی به سؤالات و نیازهای فکری آنان را یکی از وظایف مهم روحانیون برشمرد و افزود: لازم است روحانیون و ائمه‌ی جماعات ضمن حضور تأثیرگذار در مساجد و نمازهای جماعت، معارف دینی و مناقب اهل بیت علیهم‌السّلام را برای مردم خصوصا جوانان بیان کنند.

 

اهمیت و تقویت حوزه علمیه دیگر موضوعی بود که امام جمعه بندرنزلی در دیدار خود با ائمه جماعات شهرستان به آن اشاره و گفت: حوزه علمیه شهرستان بندرانزلی دستخوش نوساناتی شده است ، کمک کنید حوزه علمیه تقویت شود و جوانان انزلی جذب این حوزه شوند ، ما تا از جوانان انزلی برای این مهم استفاده نکنیم نمی توانیم در شهرستان اثر گذار باشیم.

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین اضافه کرد: حوزه علمیه قائمیه بندرانزلی باید از لحاظ کمی و کیفی تقویت شود و قطعا با توجه به مدیریت و اساتید خوبی که دارد از جذب طلبه استقبال می کند.

 

وی در پایان به فعال شدن ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره کرد و گفت: روحانیون در زمینه آگاه سازی و تقویت امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت جدی ورود کرده و به ستاد امر به معروف و نهی از منکر کمک کنند.

 

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *