Search

گلایه پیشکسوتان بوکس انزلی از بی مهری ها

۱۱:۱۴ ب٫ظ

بندرانزلی به گواه تاریخچه ورزش کشور از مهدهای بوکس ایران محسوب می شود ،این شهر کوچک کرانه خزر بوکسورهای به نامی چون کریم کامیاب ،حسین اغماض ،مظفر مسافری ایرج سلامی کهن ، داوود بلانش ، نصرت و سهراب وکیل منفرد را به بوکس ایران معرفی کرده است.
به گزارش پایگاه خبری افق انزلی بر اساس مستندات ، استاد ایرج درطلوعی سال ۱۳۲۵ بوکس بندر انزلی را بنا نهاد ، سال ۱۹۷۲ در پی اعزام تیم ملی بوکس ایران به المپیک مونیخ آلمان حسین اغماض،نصرت وکیل منفرد و جبار فعلی با مربیگری مظفر مسافری همگی از انزلی در تیم بودند و در مسابقات سال ۱۹۷۵ کانادا نیز محمد آذرحزین حضور داشت.
سال ۱۳۵۲ کیهان ورزشی از بندرانزلی بعنوان مهد بوکس ایران یاد کرد ، از سال ۱۳۲۵ تا ۱۳۵۷ به مدت ۳۲ سال بوکس بندرانزلی سیر صعودی خود را در سطوح مختلف نظیر رقابتهای کشوری، آسیایی، ارتشهای جهان، مسابقات بین المللی و اعزام به المپیک مونیخ و مونترال کانادا را طی کرد .
بعد از حدود یک دهه بوکس انزلی بار دیگر درخشیدن گرفته و بوکسورهای جوان با استعدادی را در رینگ بوکس به نمایش گذاشت .
کاظم منصوری از سال ۸۲ رییس انجمن بوکس و از ۸۵ تا ۸۷ نایب رییس و از ۸۷ تا ۹۳ بعنوان رییس هیات، سکان بوکس انزلی را هدایت کرد .
وی تلاش ویژه ای برای ایجاد زیر ساختها و بالندگی نوجوانان و جوانانی مثل امین اولیایی،آرش کاسپور،امیرحسین محمدی داشت که حاصل آن حضور بوکسورهای جوان این شهر در تیم ملی بود.
اما جمعی از پیشکسوتان و بوکسورهای جوان انزلی روز یکشنبه با مراجعه به دفتر خبرگزاری ذاکرنیوز در انزلی از بی مهری و بی توجهی مسئولان نسبت به قهرمانان و مربیان ابراز گله مندی کردند .
پیشکسوتان از بی توجهی مسئول اداره ورزش در انتخاب رییس هیات بوکس انزلی و بسته شدن درهای سالن بوکس به رویشان انتقاد کردند.
آنان خاطرنشان کردند معمولا در انتخاب روسای هیات بوکس در طول دوران، به نظر مجمع پیشکسوتان و قهرمانان و مربیان احترام گذاشته می شد و طبعا پس انتخاب اصلح،از سوی عوامل تصمیم گیرنده همه نوع همکاری با رییس هیات انجام میگرفت.
به گفته انها این در حالی است که در این دوره نه تنها توجهی به آنها نشده و نظرخواهی برای انتخاب رییس هیات صورت نگرفته بلکه تصمیمات اتخاذ شده از سوی رییس هیات نیز فرد محور است.
کمال مسافری از پیش کسوتان این ورزش گفت : رییس هیات در سالن بوکس را به روی سینا بلانش از مربیان برجسته و با سابقه بوکس کشور بسته است در حالی است که سالن بوکس متعلق به ورزشکاران است .
وی که از سال ۱۳۳۰ فعالیت در این ورزش را آغاز کرده و مقام قهرمانی کشور و عضویت در تیم ملی را در کارنامه دارد اظهار کرد : وارد کردن یک بوکسور به تیم ملی به چند سال وقت نیاز دارد .
این پیشکسوت بوکس اظهار کرد : در بین ما دو فوق لیسانس ، یک لیسانس و یک فوق دیپلم وجود دارد و از نظر ورزش ما همه در سطح تیم ملی مقام داشته ایم اما هیچ یک از ما برای این سمت انتخاب نشد ولی ایشان بدون داشتن تحصیلات عالیه و مقام انتخاب شدند.
وی با اشاره به این که شش باشگاه بوکس در انزلی فعال بود افزود: باشگاه ها الان برون داشتی ندارند و در سالن بوکس انزلی را به روی قهرمانان بسته اند.
وی یادآور شد: در کلاس ما شاگردانی ۱۲ ساله تا ۲۸ ساله حضور داشتند ،ما بچه ها را در هوای سرد در سالن تمرین می دادیم و بچه ها با جان و دل می آمدند ولی حتی ما را از آنجا بیرون کردند و تعداد شاگردان از ۴۷ نفر به یک نفر رسید .
حالا باید آنها را در قلیان سراها پیدا کنیم .
داوود بلانش ملی پوش اسبق بوکس و از داوران بوکس انزلی نیز گفت : گهواره مهد بوکس ایران را واژگون نموده اند و بزرگان و پیشکسوتان بوکس ایران را به حساب نمی آورند .
وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی ژنرال بوکس داریم که مدال کشوری آسیایی بین المللی دارند یادآور شد: در این نیم قرنی که در بوکس هستم هیچکس در سالن بوکس را به روی ما نبسته است .
سرپرست اداره ورزش و جوانان انزلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ذاکرنیوز درباره انتقادهای موجود اظهار کرد : ورزشکاران موظف به رعایت اصول سازمانی هستند و باید از رییس هیات پیروی کنند .
حمید رضا قهرمانی خاطرنشان کرد :هیات های ورزشی بازوان فنی ما و مورد تائید ما هستند هرکسی که می خواهد کار کند باید تمکین کند .
وی با بیان اینکه ورزشکار سالاری و قهرمان سالاری در برنامه ما جایی ندارد تاکید کرد : در اماکن ورزشی باز است اما باید از اصول و دستور العمل ها پیروی کنند .
سرپرست هیات بوکس نیز در این باره گفت : ورزش بوکس انزلی سالهاست درگیر اختلافهای شخصی و گروهی است و این به جایگاه بوکس شهر لطمه زده است.
امیر غفاری فر اظهار کرد : تلاش من بر این است که اختلافهای ایجاد شده در پیکره ورزش بوکس این شهرستان را برطرف کنم .
ورزش دوستان انزلی انتظار دارند مسائل موجود در حاشیه بوکس انزلی شکل حرفه ای و درست به خود گرفته و مبارزات برای کسب جایگاه واقعی شهرستان در این ورزش به درون رینگ هدایت شود./ذاکرنیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *