Search

گیلان باید به قطب تولید گیاهان دارویی تبدیل شود

۹:۰۶ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تبریک سال نو گفت سال ۱۳۹۴ علیرغم محدودیت اعتبارات و بودجه طرح عظیم تحول نظام سلامت در کشور و متعاقب آن در استان اجرایی شد .

به گزارش پیک دانشجو  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری با نام سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل،  افزود: بایستی با برنامه ریزی منسجم و ارائه طرح و برنامه و عملیاتی نمودن این برنامه ها علاوه بر افزایش بهره وری نسبت به کاهش هزینه ها و بهبود ارائه خدمات اقدام نمود . دکتر یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه بایستی در تمامی حوزه ها نسبت به افزایش منابع درآمدی دانشگاه اقدام نمود، گفت : یکی از منابع درآمدی بسیار مهم تولید گیاهان دارویی در استان است و استان گیلان پتانسیل تبدیل شدن به قطب تولید کننده گیاهان دارویی و تبدیل فرآورده های مربوطه را دارد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه  خاصیت علم تولید ثروت است، اذعان کرد: در تمامی دنیا، علم در خدمت تولید ثروت قرار گرفته است و تولید ثروت با تولید درآمد متفاوت است. وی افزود:اگر کیفیت ارائه خدمات بالا برود و امید به زندگی سالم افزایش یابد، به تولید ثروت کمک نموده ایم .

دکتر یوسف زاده چابک گفت:  بایستی از طرح هایی که منجر به فناوری های جدید می شود حمایت نمائیم وی با اشاره به بیانات اخیر مقام عالی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در خصوص لزوم جبران مواد تغذیه ای توسط مکمل های غذایی ، استان گیلان را برای سرمایه گذاری در فناوری های نانو و سایر بخش های دارویی بسیار مستعد دانسته و اظهار امیدواری کرد بتوانیم گامهای موثری در این زمینه برداریم .

دکتر یوسف زاده چابک با اشاره به اینکه هیچ ثروتی مهم تر از منابع خدادادی و طبیعی نیستف خاطرنشان کرد: حفظ و نگهداری این نعمت خدادادی فقط مختص به سازمان محیط زیست نیست و لازم است همه دستگاهها در حفظ و حراست از محیط زیست تلاش نمایند و در این راستا دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز دارای وظیفه خطیر و مهمی می باشد و همه حوزه ها موظفند در کمک به شاخصهای زیست محیطی تلاش نمایند .

در پایان،  هر یک از اعضاء گزارشی از حوزه فعالیت خود ارائه کردند./پیک دانشجو
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *