Search

آمده ام تا پاسدار انقلاب باشم/خط قرمز ما ولایت است/انسانیت ارزشمندتر از حزبگرایی است ،بنده فراجناحی هستم

۳:۳۸ ب٫ظ

پایگاه خبری افق انزلی جهت شناخت بهتر مردم انزلی با نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان گفت و گوهایی انجام داده است ، سوالات کلیدی مطرح شده در این گفت و گو ها بسیاری از ابهامات مخاطبان را برطرف می سازد و خط فکری نامزدهای انتخابات مجلس را به خوبی روشن می کند.

محمد رسول خدادادیان پنجمین   نامزد انتخاباتی است که پایگاه خبری افق انزلی با او دیدار  و گفت و گو داشته است.

افق انزلی: جناب خدادادیان لطفا یک بیوگرافی کلی از خود ارائه دهید.

محمدرسول خدادادیان: اینجانب محمد رسول خدادادیان فرزند محمد ، در سال ۱۳۴۳ درشهرستان بندانزلی متولد شدم و حاصل زندگی من سه فرزند دو دختر و یک پسر می باشد و  در رشته ی زبان و ادبیات فارسی مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه گیلان اخذ نموده ام.

در دوران دفاع مقدس بهمراه همرزمان خود بمدت ۲۸ ماه در مناطق مختلف جنگی حضور داشتم .و به حضور خود در دفاع مقدس افتخار می کنم . ولی بیشتر از این به وجود جوانان و شهدایی افتخار می کنم که گوی سبقت از ما ربودند و ما در کنار این عزیزان مدتی  احساس راحتی و خوشبختی کردیم  و امیدوارم که بتوانیم پاسدار ارزش ها و خون شهدا باشیم.

 

افق انزلی: جناب خدادادیان ویژگی در خود دیدید که به عرصه ی انتخابات ورود کردید؟

محمد رسول خدادایان: ببینید نظام جمهوری اسلامی پاسدار ارزش هاست و ما فرزندان این انقلاب هستیم . در کجای جهان نظامی همچون نظام جمهوری اسلامی میتوانید پیدا کنید؟ و ما فرزندان انقلاب باید ادای تکلیف کنیم و برای ادای تکلیف و انجام خدمت گذاری به مردم در این راه پای گذاریم و تا زمانی که مردم ولی نعمت ما هستند ما باید قدر و منزلت مردم مردم و جایگاهشون رو حفظ کنیم و بعنوان یک پاسدار باید با استفاده از همه ی ارزش هایی که شهدا به آن رسیدند با برنامه ای منظم و منسجم فضایی سالم برای مردم فراهم کنیم  و همچنین گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم تا اینکه نظام جمهوری اسلامی در جهان همیشه پاینده و پیروز باشد .

 

 

محمد رسول خدادادیان

افق انزلی: گرایش شما به کدام جریان فکری کشور نزدیک است ؟ از کدام خط فکری تبعیت میکنید؟

 

محمد رسول خدادادیان: سوال بسیار ارزشمندیست . بنده بر این باورم انسانیت معقوله ای بسیار پسندیده تر و زیباتر از حزب گراییست تا جاییکه اگر اصولگرایی ارزشمندست باید اصولگرا بود و اگر در جایی  باید اصلاح شود باید به اصلاح آن پرداخت. بنده با حفظ ارزش ها و حفظ نظم و قوانین نظام جمهوری اسلامی بصورت فراجناهی عمل میکنم و مستقل هستم .

 

افق انزلی: چه راهکاری برای توسعه ی اشتغال و توسعه ورزش  دارید و مشخصه برنامه هایتان برای تیم ملوان چیست؟

 

محمد رسول خدادادیان: ببینید و تحقیق کنید که چرا استقلال خوزستان به جایگاه بسیار خوبی در لیگ برتر رسیده است؟  چون این تیم ازمربی بومی  و بازیکن های بومی خود استفاده کرد که فقط و فقط برای ارزش های فوتبال خوزستان توپ میزنند و وابسته به هیچ کس و هیچ جا نیستند و کمترین پول را دریافت کردند  و ارزش هایشان فقط برای مردم و تلاششان برای رشد ورزش شهر بوده است و یک عده جوانان بی ادعا شروع کردند و حالا رسیدند به هدفی که در نظر داشتند .

و شما هم  اگه می بینید تیم ملوان دچار این وضعیت است چندین دلیل دارد . بنده بسیار طرفدار ورزش ،خصوصا فوتبال و تیم ملوان هستم و وابسته به هیچ رنگی نیستم جز رنگ سفید  ملوان و رنگ سفید تیم ملی . اما ملوان چندتا مشکل دارد . اول اینکه در بحث مدیریتی دچار تزلزل شده . دوم اینکه از مربیان مجرب بومی و بازیکنان بومی که برای ملوان میتونستد بازی کنند و امتیاز کسب کنند  نیز غافل شده است. متاسفانه مسایل مافیایی وارد فوتبال شده است و پول ها و درآمدی که حاصل می شود به دست بازیکنان نمی رسد و به هر حال مسایلی در فوتبال پیش می آید که نمیشود نادیده گرفت . در حاضر فقط یک نام  از ملوان به جا مانده است . ولی با خرد جمعی و ایجاد کار گروههای متفاوت ورزشی در کمیته های مختلف  می شود مشکلات را ارزیابی کرد بوسیله ی متخصصین فن این تیم را به جایگاه اصلی خود رساند.

 

محمد رسول خدادادیان

افق انزلی: برای حل مشکل تالاب چه برنامه ای دارید . بنظر شما کل شهر میتواند منطقه ی آزاد شود ؟

 

محمد رسول خدادادیان: ما دو گوهر بسیار  گرانقدری در شهرستان بندرانزلی داریم،  دوموهبت الهی  که یکی دریای خزر و دیگری تالاب است.

. بنده به صراحت عرض میکنم مشکل تالاب برمیگردد به عدم تخصص وافی و کافی در مورد برنامه هایی که مسولین اجرایی شهرستان میتوانستند  اعمال کنند اما اعمال نشد . یا اینکه بودجه ی کافی را نتوانستد برای احیای تالاب انزلی پیدا کنند . تالاب انزلی فقط مختص بندرانزلی نیست . این تالاب بین المللی است و یک جواهری در ایران است . ما باید فاضلاب شهر و روستاها را که به تالاب منتهی می شود را مکانیزه کنیم و از متخصصین مجرب و کارشناسان فنی  برای احیای مرداب استفاده کنیم. حتی اگر شده از سازمان های بین المللی برای احیای مرداب  مدد بجوییم .زمانی مرداب انزلی محلی برای ارتزاق مردم بود ولی الان به  بستری نا امن  برای محیط زیست و ماهیزیان آنجا تبدیل شده است

منطقه ی آزاد نیز فقط نامی از انزلی دارد . شما تحقیق کنید و رصد کنید و ببینید چند درصد کارکنان منطقه ی آزاد انزلیچی هستند . چرا نامی از انزلی برده شده در حالیکه درآمدی از آنجا عاید شهروندان  ما نمیشود .ما میتوانستیم  منطقه ی آزاد را باید گسترش بدهیم .می توانستیم از سرمایه دارانی که دلشان برای انزلی می سوزد استفاده کنیم تا از آن منطقه ای که در گلشن هست مقداری جلوتر بیاید و جوانان بیشتری را وارد چرخه ی کار در منطقه ی آزاد انزلی کنیم . بنظر من اگر دو سوم کارکنان آنجا غیر بومی هستند این نشان دهنده ی اینست که فقط نامی از انزلی استفاده شده است .

 

افق انزلی: نظر شما در خصوص کاندیدایی که با خرید و فروش رای وارد مجلس می شود چیست ؟

 

محمدرسول خدادادیان :بگذارید این موضوع رو با شعری براتون بیان کنم:

آنکه با آرا خریدن منسب عالی بگیرد

مملکت را می فروشد تا که دلالی بگیرد

خرید و فروش رایی یعنی توهین به شعور مردم . خرید و فروش رای یعنی خرید شرف و آبرو و هر کس که این کار را انجام دهد وامدار مردم نیست بلکه وام دار جیب خود میباشد  و نمیتواند قانونگذار واقعی باشد. کسی که با رای خریدن قصد دارد به مجلس برود یعنی اینکه باید دور و اطرافیان که به او پول تزریق کردن را راضی نگه دارد تا او بتواند شرف مردم را بخرد.

 

افق انزلی: نقاط قوت و ضعف شهرستان چیست؟

 

محمدرسول خدادادیان: شهرستان انزلی با داشتن چهار اداره ی کل نباید چنین وضعیتی داشته باشد . منطقه آزاد انزلی می تواند مشکلات بیکاری را در شهرستان حل کند .باید فضا را برای ایجاد کار برای جوانان مهیا کنیم . یکی از بستر های مناسب بستر گردشگری است .بسترهایش آماده است ولی نیاز به پیگیری دارد .ساختار های انزلی پیر و فرسودست . هر کاری برای انزلی شده شایسته مردم و فرهنگ این شهرستان نیست. ببینید لاهیجان یکی آبشار مصنوعی دارد وباهمان  گردشگر جذب میکند ولی انزلی با تالاب و دریا متاسفانه در صنعت جذب گردشکر ضعیف است . حالا متاسفانه بستر اقتصادی شهرستان به درجه ی انجماد رسیده .

 

افق انزلی: دیدگاهتون نسبت به ولایت مطلق ی فقیه چیست؟

 

محمدرسول خدادادیان: خط قرمز ما خط ولایت فقیه است . منویات مقام معظم رهبری منویاتی مطقن  و دستوراتشون بسیار کامل است .

 

افق انزلی: اگر احیانا رای نیاورید واکنش شما چه خواهد بود؟

 

محمدرسول خدادادیان: هدف ما حضور مردم در پای صندوق های رای خواهد بود .اگر رای نیاورم اشکالی ندارد چون بنده خادم مردم هستم . اگر به خادم خود رای بدهنمد خدمت میکنم و اگر رای ندادند خدای را شکر میکنم و در عرصه ای دیگر انجام وظیفه میکنم .

 

افق انزلی: امکان دارد از انتخابات کنار بروید در روزهای آخر؟

 

محمد رسول خدادادیان: هرگز کنار نخواهم رفت. به حرفی که زده ام پایبندم . من برای جناح و گروهی نیامده ام که برای جناح و گروهی کنار بروم . ان شالله روز هفتم اسفند پای صندوق های رای .

با تشکر

یا علی

 

 

 

 

 

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *