Search

از مواد مخدر تا انتخابات در جلسه گردهمایی روسای شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی انزلی

۷:۱۴ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی : جلسه گردهمایی روسای شوراهای اسلامی ودهیاران بخش مرکزی و فرماندهان کلانتریهای انتظامی سطح شهرستان بندرانزلی باحضور حجت الاسلام والمسلمین صادق  ایران عقیده دادستان  و سرهنگ هرمز عشقی فرمانده انتظامی شهرستان انزلی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

منوچهر عاشوری بخشدار مرکزی انزلی در ابتدای این جلسه گفت: این دومین جلسه با حضور نیروی انتظامی است که طی ما های اخیر برگزار شده است ،امیدواریم بتوانیم با کمک ناجا و همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران در راستای پیشگیری از سرقت و توزیع مواد مخدر و همچنین حفظ جان و مال و ناموس مردم در روستاهای انزلی قدمهای مثبتی برداریم.

سرهنگ هرمز عشقی در ادامه جلسه با اشاره با اهمیت و ضرورت همدلی در مسوولان برای ایجاد امنیت بیشتر و پیشگیری از جرب بیان کرد: بسیاری از کشورها با وجود دانش و تکنولوژی فراوان امنیت کشور ما را ندارند و این امنیت به وجود نیامده مگر با همدلی و وحدت.

وی در خصوص مواد مخدر افزود: مواد مخدر یک معضل نیست بلکه یک تهدید است و دشمن با مواد مخدر جوانانی که سرمایه این کشور هستند را مورد هدف قرار داده است.و این مهم می طلبد تا ما اقدامات لازم را جهت پیگیری از آلودگی نسل جوان به اعتیاد را انجام دهیم.

عشقی با بیان اینکه در اکثر مواقع اعتیاد و سرقت دو روی یک سکه هستند اظهار کرد: بیشتر آسیبهای اجتماعی ناشی از اعتیاد است و مواد مخدر بستر ساز جرایم بسیاری مانند سرقت می باشد،آمار بیانگر این است که ۸۰ درصد سرقتهای خرد توسط معتادین جوان صورت گرفته است.

 

حجت الا سلام والمسلمین صادق ایران عقیده دادستان  انزلی نیز در ادامه جلسه گفت: در هر تصرفی که در شهر اتفاق می افتد دادستانی نباید ورود کند ، در بحث تصرفات اراضی ملی ، منابع طبیعی ، دریا و تالاب متولی های مختلفی وجود دارد و این مسوولان ذی ربط و متولی ها باید برای جلوگیری از تصرفات اقدام نمایند.

وی در ادامه خطاب به دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها گفت: وظیفه قانونی شماست که اموال و انفال حوزه روستایتان را حفظ کنید اینها مال خودتان است مال فرزندان شماست اگر تصرفاتی در روستای شما اتفاق افتاد اگر میتوانید در ابتدا خودتان جلوگیری نمایید اگر نتوانستید به بخشداری یا نیروی انتظامی اعلام کنید که زمین منابع طبیعی را تصرف کردند ، اینطور نیست که نیروی انتظامی همه جا حضور داشته باشد وظیفه نیروی انتظامی است که اگر اطلاع دهید آنها به موقع حضور پیداکنند  وجلوی کار را بگیرند.

 

صادق ایران عقیده افزود: حفظ اموال وانفال منابع طبیعی و محیط زیست در تالاب بسیار مهم است کسانی هستند صاحب نفوذ هستند نفوذ اقتصادی دارند نفوذ باندی وگروهی دارند یا قدرت دارند یا رابطه دارند میخواهند به هر طریقی به بیت المال و انفال ومنابع طبیعی دست درازی کنند اینها باید به محض ورود به روستاها احساس خطر کرده و نسبت به اموال عمومی و بیت المال دست درازی نکنند.

وی در خصوص انتخابات پیش رو اظهار داشت: بدون تعارف میگویم در بحث انتخابات با هیچکس رودروایسی نداریم چون بدهکار کسی نیستیم و نباید هم باشیم ما سرباز این نظام هستیم مدیون خون شهدا ونظام هستیم در این جایگاه مدیریتی که هرکدام از ما نشستیم برای هر جایگاه ان بیش از از ۸۰ شهید خونش را داده است بنابراین اصل انتخابات برای ما مهم واساسی است حفظ امنیت انتخابات وسالم برگزار نمودن انتخابات و مشارکت حداکثری مردم به عنوان یک اصل است.

دادستان انزلی در پایان گفت: هرکس بخواهد این اصل را خدشه وارد کند ودر مقابلش بایستد یقینا با تمام قوا در مقابلش می ایستیم کسی بخواهد نا امنی ایجاد کند با هیچکس تعارف نداریم ، کسی در انتخابات کسی حق اخلال و تعدی واجحاف را ندارد روز انتخابات کسی بخواهد اخلال ایجادکند یقینا با او برخورد خواهد شد  ، بنابراین وظیفه همه ماست تا انتخابات را به نحو احسنت وسالم برگزار کنیم ،چرا که  انتخابات مال شخص من نیست مال نظام است ومردم باید امنیت داشته باشند.

 

بخشدار مرکزی انزلی بخشدار مرکزی انزلی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *