Search

هیئت امنای ۴۰ مسجد و ۲۸ بقعه متبرکه توسط منطقه آزاد انزلی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

۵:۰۳ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی ، هیأت امنای ۴۰ مسجد و بقعات متبرکه ۲۸ روستای منطقه آزاد انزلی  از سوی این سازمان  تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی و حوادث قرار گرفتند.

بنابر این گزارش: در مراسمی که با حضور معاونین، مدیران و مشاوارن سازمان و حجت الاسلام عادلی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، اعضائ هیأت امنای مساجد و جمعی از فعالان فرهنگی و مذهبی محدوده منطقه آزاد انزلی برگزار شد. برای دومین سال متوالی اعضای هیات امنای مساجد محدوده در راستای استمرار فعالیت‌های مذهبی و قدردانی از خدمات و تلاشهای صمیمانه ایشان، بیمه نامه های مسئولیت مدنی خود و بیمه نامه حوادث بقعات متبرکه را دریافت کردند.

مجید فاتحی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی ضمن قدردانی از زحمات اعضای هیات امنای مساجد و فعالان عرصه فرهنگ و تاکید سازمان بر انجام فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی ، اجتماعی و خدمت رسانی به فعالان این عرصه و ساکنین محدوده منطقه اظهار کرد: بیمه مسئولیت مدنی و حوادث بقعات متبرکه با تکیه بر باور تامین امنیت خیرین و فعالان مذهبی و فرهنگی صورت گرفته و نشان ار آن دارد که سازمان علاوه بر انجام اقدامات و فعالیت های اقتصادی و عمرانی با نگاه ویژه به فرهنگ و امور دینی دارد و امیدوارم به یک الگو در سراسر کشور تبدیل شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان ضمن اشاره به اجرای برنامه‌هایی چون یادواره شهداء منطقه، مراسم تعزیه  ، محفل انس با قرآن، افطار آسمانی ، برگزاری دومین تجمع عاشوراییان در منطقه را بزرگترین نماد همکاری، عطوفت، همراهی و هم‌افزایی هیات‌های امناء مساجد محدوده منطقه عنوان کرد و افزود: طی ماه‌های آینده پروژه‌های خوبی در منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری قرار می‌گیرند که امیدوارم منشاء خیر برای توسعه منطقه باشد.

حجت الاسلام عادلی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان نیز ضمن قدردانی از توجهات ویژه سازمان منطقه آزاد انزلی به فرهنگ، امور دینی و اجتماعی تصریح کرد: این اقدام سازمان برای بیمه مسئولیت مدنی هیأت امنای مساجد و بقعات متبرکه محدوده خود یک ابتکار ارزشمند و قابل تقدیر است .

مهندس علیپور مشاور اجرایی مدیرعامل سازمان نیز در بخش پایانی این مراسم هویت مردم کشور را ناشی از فرهنگ دینی اعلام کرد و نقش مساجد را در شکل گیری این هویت بسیار مهم ارزیابی نمود  و تصریح کرد: بیمه مساجد و خدمتگذاران آن، در پاسداشت تعامل مناسب هیئت امنای مساجد با سازمان منطقه آزاد انزلی صورت گرفته است.

گفتنی است، در پایان این مراسم بیمه نامه‌های مسئولیت مدنی هیئت امنا و حوادث به روسای هیأت امنای مساجد منطقه آزاد انزلی اهداء شد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *