Search

ملوان ۲ استقلال ۲ / وقتی قوهای سپید تسلیم نمی شوند

۶:۱۴ ب٫ظ

DSCF7996

 

 

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی ،تیمهای ملوان بندرانزلی و استقلال تهران در ورزشگاه تختی بندرانزلی و در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران ،جام خلیج فارس به مصاف یکدیگر رفتند.

استقلالی ها برای رسیدن به صدر جدول عطش گل زنی داشتند و توانستند از رویاشتباهات مدافعان ملوان دوبار دروازه این تیم را باز کنند ،اما هر بار ملوانان خود را با انگیزه تر نشان داده و توانستند گلهای خورده را جبران نمایند.

محسن ترکی به همراه رضا سخندان  و تورج عیوض محمدی قضاوت این دیدار را بر عهده داشت که نتیجه کار آنها اخطار زرد برای عمران زاده در دقیقه ۴۰ از استقلال و اخطار زرد برای محمد آبشک در دقیقه ۶۰ و حسین ماهینی در دقیقه ۷۴ از ملوان به همراه یک پنالتی برای قوهای سپید انزلی بود.

حمید استلی سرمربی ملوان بازیکنان زیر را مقابل استقلال به میدان فرستاد: 

سیدحسین حسینی، حسین ماهینی، عزت اله پورقاز، حسین کنعانی، عزیز معبودی، محمد آبشک، مازیار زارع(شهاب کرمی ۳۶)، پژمان نوری، جلال رافخایی، محرمی(درویشی ۷۴) و محمد نزهتی(رضی پور ۶۲)

بازیکنان زیر نیز به سر مربی گری پرویز مظلومی به میدان مسابقه رفتند: 

وحید طالب لو، هرایر مگویان، حنیف عمران زاده، امین حاج محمدی، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، سجاد شهباززاده، روزبه چشمی، جابر انصاری، آرش برهانی(۶۷ – مهدی مومنی) و محسن کریمی(۷۹ – برزای)

شرح گل:

صفر ـ ۱ (استقلال): پاس عمقی فوق العاده روزبه چشمی در گوشه محوطه جریمه به آرش برهانی رسید، برهانی با یک پاس دقیق انصاری را در موقعیت تک به تک قرار داد و او با یک بغل پای راحت دروازه ملوان را باز کرد.
۱ ـ ۱ (ملوان): سانتر  فوق العاده حسین ماهینی را سیدجلال رافخایی از شش قدم به زیبایی وارد دروازه کرد.
۲ – ۱ (استقلال): شوت فوق العاده محسن کریمی از پشت محوطه جریمه استقلال را پیش انداخت.
۲ – ۲ (ملوان): جلال رفخایی از روی نقطه پنالتی و برخلاف جهت حرکت وحید طالب لو گل مساوی تیمش را به ثمر رساند.

شرح بازی: 

جو ورزشگاه از همان ابتدای دیدار برای ملوانان مثبت بود و به نظر میرسید که ملوان بتواند حداقل امتیاز را از این دیدار کسب نماید ،قوهی سپید با حمایت هواداران از دقایق آغازین بازی یکپارچه حمله بودند اما استقلالی ها از حملات پیاپی ملوانان استفاده نموده و روی ضد حملات و اشتباه مدافعان ملوان دروازه این تیم را گشودند.

البته ملوانان پس از دریافت گل انگیزه خود را از دست ندادند و با وجود شرایط مالی باشگاه فقط به عشق هوادران پس از دوبار دریافت گل مقابل استقلال و عقب افتادن از این تیم نتیجه را جبران نمودند و هواداران را راضی به خانه فرستادند.
در یک نظر کلی در خصوص این دیدار می توان گفت ؛ملوانی که این روزها غرق در مشکلات مختفلف می باشد در مقابل تیم صدرنشین استقلال تهران تسلیم نشد.

بهترین بازیکن: 

شاید اگر این بازی دو بر صفر و یا دو بر یک به نفع استقلال به پایان می رسید می توانستیم حنیف عمران زاده را با موقعیتهای متعددی که از ملوان گرفت بهترین بازیکن زمین دانست ،اما  سیدجلال رافخایی با ۲ گلی که زد تردیدی برای انتخاب بهترین بازیکن زمین نگذاشت. رافخایی به جز ۲ گلی که به استقلال زد بارها دروازه آبی‌ها را به خطر انداخت و بزرگترین نقش را در کسب یک امتیاز تیمش داشت.

اتفاق ویژه: 

حمید استیلی با پیروزی برابر استقلال به اولین امتیاز خود برابر استقلال در تاریخ مربیگریش در لیگ‌برتر رسید. حمید استیلی پیش از این همیشه در لیگ‌برتر از استقلال شکست خورده بود و حالا با این یک امتیاز طلسم شکست‌هایش را پاره کرد.

حاشیه ها: 

*فرزندان کانون سندروم داون گیلان از نزدیک دیدار ملوان و استقلال را تماشا می کردند

*حمید استیلی به شدت به تصمیمات داور بازی معترض است و در یک صحنه اعتقاد داشت داور باید روی نزهتی  خطای پنالتی اعلام می کرد.
*در صحنه ای که داور به عمران زاده کارت داد او اعتقاد داشت این تصمیم درست نبوده است و به همین دلیل دقایقی به محسن ترکی اعتراض کرد.
*در حالی که این بازی از حساسیت زیادی برای ملوان دارد تماشاگران این تیم استادیوم تختی را پر نکرده اند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *