Search

از تصمیمات خلق الساعه تا تصمیمات یهویی دولت تدبیر!

۴:۵۵ ق٫ظ

رییس دولت تدبیر تا پیش از رسیدن به ریاست جمهوری منتقد تصمیمات اتفاقی و یهویی بود اما این روزها مرتب بصورت مکرر از تصمیمات یهویی دولت اخبار می شنوند که جای تأمل دارد.

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی همواره دولت مردان جدید و حامیان دولت فعلی موقع انتقاد کردن از دولت گذشته به تصمیات آنی و خلق الساعه آن اشاره می‌کردند و آن را نقطه ضعف دولت قبلی می‌پندارشتند و رییس دولت قبلی را متهم به گرفتن تصمیمات خلق الساعه و آنی می‌کردند.

از ابتدای دولت و حتی قبل از کار آمدن دولت فعلی، این نقد را به دولت گذشته می‌گرفتند و بارز است که اگر کسی نسبت به عملی انتقاد دارد خود باید روش بهتری را در پیش گیرد و اگر کار و عملی رو ضعف می‌پندارد خود باید از آن دوری کند و در جهت اصلاح آن قدم بردارد.

از روی کار آمدن دولت روحانی مردم به دنبال تدبیر بودند یعنی برای هر اقدامی از قبل تدبیری اتخاذ شده باشد و دولت برای تصمیمی که می‌گرد، هم کار کارشناسی کرده باشد و تمام جوانب آن را سنجیده باشد و هم شجاعت بیان و اجرای آن را داشته باشد و تمام و کمال به تصمیمی که گرفته پایبند بوده و تبعات مثبت یا منفی آن را قبول کند و شهامت به خرج داده و روی تصمیات خود بماند؛ نه اینکه به بهانه‌های مختلف شانه خالی کند. بهانه‌هایی از قبیل اینکه «یهویی» این موارد پیش آمد آنچنانکه دولت تدبیر در نظر مردم «دولت یهویی» لقب بگیرد.

مثلا همین چند مدت پیش بود که قیمت بنزین بدون اطلاع به مردم و یهویی افزایش پیدا کرد و تصمیم در خصوص افزایش قیمت بنزین و اجرایی کردن آن، ملت را در شوک قرار داد و سخنگوی دولت ساعاتی قبل از اجرایی شدن افزایش قیمت بنزین، افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرد واعلام کرد افزایش قیمت در مورد بنزین نخواهیم داشت و هنوز ساعتی از این مصاحبه نگذشته بود که از پمپ بنزین‌ها خبر رسید قیمت بنزین افزایش پیدا کرده و مردم در سردرگمی بسر می‌بردند و از این تصمیم یهویی دولت متعجب شده بودند و گویا دولت یا شهامت اعلام آن را نداشت و یا این تصمیم یهویی گرفته شده بود که در هر دو مورد، انتقاد وارد است.

اما تصمیمات یهویی دولت فقط بنزین نبود و صحبت های تلفنی هم گاهی یهویی پیش آمده است برای مثال در سفر دور گذشته آقای رییس جمهور به مقر سازمان ملل در نیویورک به طور کاملا اتفاقی و خود جوش، باراک اوباما با آقای روحانی ارتباط تلفنی برقرار می‌کند و یهویی با هم مکالمه می‌کنند و از حضورش در نیویورک قدر دانی می‌کند و پایان سفر خوشی برای روحانی آرزو می‌کند (یاور همیشه مومن تو برو سفر سلامت).

اما این پایان کارهای یهویی دولت نبود و این بار هم مقر سازمان ملل خبر ساز شد و از راه روهای این سازمان اخبار یهویی را منتشر کردند و خبر این بود که بصورت کاملا تصادفی در راه روی سازمان ملل جناب ظریف با آقای اوباما، در یک پیچ تاریخی سالن سازمان ملل با هم روبرو شدند و برای لحظاتی کوتاه با هم سلام و علیک کردند و معارفه شدند و مسایل جهانی را مورد بررسی قرار دادند. البته در همین زمان کوتاه. آقای ظریف اعلام کرد تمام این اتفاقات باز هم یهویی پیش آمد.

اینها نمونه ای از تصمیات یهویی دولت بوده که خوب یا بد بودن آآن در این مجال نمی گنجد و نفیا یا اثباتا در خصوص این تصمیات اظهار نظری نمی کنیم اما دولتی که تصمیات آنی دولت گذشته را به باد انتقاد می‌گیرد، بهتر نیست خود از آن دوری کند و نیز شهامت داشته باشد و تصمیاتی را که می‌گیرد اعلام کند و پای آن بایستد.

دولت فعلی بارها اعلام کرده است رییس دولت قبلی تصمیات آنی و اشتباه می‌گرفت و اجرا می‌کرد و دولت تدبیر و امید به دنبال تصمیات عقلانی و درست است (اگر فرض بگیریم این جمله درست باشد).

حال از رییس دولت فعلی سوال می‌کنیم چگونه رییس دولت قبل شهامت اجرای تصمیات غلط را داشت و شما شهامت اعلام و اجرای تصمیات درست را ندارید؟؟!!!!!!!!!!!/ماسال نیوز
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *