Search

افزایش تخلیه مواد نفتی ترانزیتی در بندر انزلی

۵:۰۰ ق٫ظ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، از رشد چشمگیر تخلیه مواد نفتی ترانزیتی در بندرگاه انزلی، طی پنج ماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی سید علی نعیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گیلان، اظهار کرد: میزان تخلیه مواد نفتی ترانزیتی، در پنج ماه اول سال‌جاری ۶۱ هزار و ۲۹۸ تن بوده است که در مقایسه با ۴۹۱۱ تن درمدت مشابه سال قبل، ۱۱۴۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به وجود تجهیزات و زیرساختهای مناسب، شامل اسکله اختصاصی و دوش‌های نفتی در این بندرگاه افزود: عمده مواد نفتی ترانزیتی، گازوئیل و بنزین بوده که از ترکمنستان و از طریق مرز خسروی به عراق صادر شده است.

وی در ادامه، با اشاره به رشد ۱۸.۸ درصدی موجودی کالا در انبارها و محوطه‌های بندری انزلی، متذکر شد: موجودی کالا در انبارها و محوطه‌های این بندر، درسال گذشته ۱۶۳ هزار و ۴۸۵ تن و امسال ۱۹۴ هزار و ۱۸۷ تن بوده است که براساس این آمار، شاهد رشد ۱۸.۸ درصدی در این زمینه بوده‌ایم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به فضای جدید ایجاد شده در صحنه بین المللی برای ایران، انتظار می‌رود که از سال آینده، شاهد رشد فعالیتهای بندری در بندرگاه انزلی باشیم.

به گزارش افق انزلی  بندر انزلی با ۱۰ پست اسکله باری و یک اسکله خدماتی، ظرفیت هشت میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در سال را دارد .




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *