Search

نقش مهم خبرنگاران در ایجاد فضای مثبت جذب سرمایه گذار در دوران پسا تحریم

۲:۵۸ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی نشست تجلیل از خبرنگاران با حضور مهندس رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان  برگزار شد.

مهندس مسرور در این  مراسم که به منظور گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه استان برگزار شده بود شغل خبرنگاری را بسیار سخت و طاقت فرسا دانست و گفت: در مسیر رشد و توسعه در پیش رو، از همکاری و همراهی رسانه‌ها و روزنامه نگاران بهره مندیم و از تمام تلاش های شما در پوشش اخبار مناطق آزاد کشور و منطقه آزاد انزلی و گیلان  قدردانی می کنم.

وی با تاکید بر جبران عقب ماندگی‌های منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه تلاش سازمان منطقه آزاد انزلی در دو سال اخیر تسریع در تکمیل زیر ساخت های منطقه بوده است خاطر نشان کرد: برخی از عقب ماندگی‌ها را با ایجاد زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف می توان جبران کرد.

 مدیر عامل منطقه آزاد انزلی عامل اصلی موفقیت یک منطقه آزاد را زیر ساخت های موجود آن دانست. مسرور ادامه داد: در دو سال گذشته سعی بر این بوده تا پروژه های عمرانی منطقه مانند مجتمع بندری کاسپین، تقاطع غیر همسطح و ساختمان اداری و اتوبان چهار خطه و سایر موارد به سرانجام برسد.

وی مرکز تفریحات دریایی و مجتمع ورزشهای ساحلی را از جمله پروژه ها و زیرساخت هایی دانست که در یک سال اخیر اجرا و به بهره برداری رسیده اند و اظهار داشت: با اتمام ساخت مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی یکی از زیرساخت های لازم در زمینه برگزاری همایش های و نمایشگاه های بین المللی در استان گیلان مرتفع میشود.

رییس هیات مدیره سازمان تکمیل مجتمع بندری کاسپین را یکی از اهداف مهم منطقه آزاد دانست و گفت: این بندر بعد از تکمیل، مکمل بندر الت و ترکمن باشی خواهد بود.

مسرور با اشاره به موفقیت اخیر پرونده هسته ای، بر نقش مهم خبرنگاران در ایجاد فضای مثبت جذب سرمایه گذار در دوران پسا تحریم تاکید کرد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه با بیان اینکه باید فضای مثبتی را برای جذب سرمایه در منطقه ایجاد کنیم ابراز کرد: اگر این بستر سازی به نحو مطلوب صورت نگیرد نتیجه بخش نخواهد بود و اگر فضای روانی برای سرمایه گذاری وجود نداشته باشد هر چه در بهبود فرایندها تلاش کنیم باز هم نمی توانیم نتیجه قابل قبولی بگیریم و رسانه ها می توانند در این حوزه کمک کنند.

مسرور با بیان اینکه باید از تمام داشته های خود به نحو مطلوب برای جذب سرمایه گذاران استفاده کنیم اذعان کرد: مشکلات استان را می‌توان با جذب سرمایه گذار رفع کرد و همچنین مجموعه مدیریتی استان باید در ایجاد این فضای مثبت جذب سرمایه گذار نقش داشته باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی حل مشکل اشتغال استان را در گرو سرمایه گذاری و تولید مولد دانست.

در پایان این نشست از خبرنگاران حاضر از سوی مهندس مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تقدیر بعمل آمد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *