Search

گزارشی از مراسم شب قدر در جوار بقعه امام زاده صالح (س)

۷:۳۰ ق٫ظ

به گزارش  پایگاه خبری افق انزلی ،جمعی از مردم بندرانزلی مراسم احیای شب قدر را در جوار بقعه امام زاده صالح این شهرستان برگزار نمودند.

این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلیمن آخوندی و نوای حمید طاهری شروع و با دعای جوشن کبیر خاتمه یافت.

حضور جوانان و نوجوانان تازه به سن تکلیف رسیده در مراسم احیای شبهای قدر در این بقعه متبرکه از جمله نکاتی بود که بسیار جلب توجه می نمود ،چرا که جوانان و نوجوانان تازه به سن تکلیف رسیده عموما گناهی مرتکب نشده و یا کمتر گناه کرده اند.

یکی از این جوانها در پاسخ به خبرنگارا افق انزلی  در رابطه با اینکه چرا از هم اکنون و در این سن کم به برای احیای شبهای قدر به بقعه متبرکه امام زاده صالح آمده است بیان کرد: اینکه ما دعا و مناجات را به سنین میان سالی و پیری واگذار نماییم ، نیرنگ و فریب شیطان است ،چرا که انسان هرقدر هم که جوان باشد از یک ثانیه آینده خود خبر ندارد و همچنین توبه در سنین پیری کاری بس مشکل است.

وی افزود: چه بهتر که خودسازی و مبارزه با نفس از سنین جوانی آغاز گردد تا در سنین میان سالی و پیری دعا و مناجات در پوست و گوشت و خونمان آمیخته شود.

شاید وجود چنین جوانانی در مجالس شبهای قدر باعث شود ،خداوند به دیگران رحم نماید و گناهان آنها را بیامرزد و درخواستشان را اجابت نماید.

[widgetkit id=167]

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *