Search

۸۰ درصد قربانیان حوادث رانندگی در گیلان عابرین پیاده هستند

۱۰:۴۴ ق٫ظ

کراپ‌شده - شهیدی مقدم

 

رییس پلیس راهور استان گیلان با اشاره به درگذشت ۱۱۷ نفر در تصادفات سال گذشته در استان گفت: بالغ بر ۸۰ درصد تصادفات در داخل گیلان به عابرین پیاده و راکبان موتورسیکلت اختصاص دارد.

به گزارش افق انزلی ، تیمور شهیدی مقدم در همایش ایمنی راه ها برای کودکان که صبح سه شنبه برگزار شد، با بیان اینکه تامین ایمنی راه ها برای کودکان یکی از دغدغه های پلیس است اظهار داشت: در سال گذشته ۱۱۷ نفر در سطح استان بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به سال گذشته از کاهش ۳ درصدی برخوردار است.

وی افزود: طی ۵ سال متوالی در استان شاهد کاهش سوانح رانندگی بوده ایم اما هنوز هم امار تلفات قربانیان حوادث جاده ای در استان بالاست.

شهیدی مقدم با اشاره به سهم عابرین و موتورسیکلت سواران در آمار قربانیان جاده ای گفت: ۵۶ درصد قربانیان حوادث سال گذشته را عابرین پیاده و ۳۱ درصد این آمار را راکبان موتورسیکلت به خود اختصاص داده اند که این آمارها نشان می دهد بالغ بر ۸۰ درصد تصادفات در داخل گیلان به عابرین پیاده و راکبان موتورسیکلت اختصاص می یابد.

رییس پلیس راه گیلان به آمار کودکان و نوجوانان قربانی حوادث جاده ای نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه ۱۶ نفر از قربانیان حوادث جاده ای گیلان در سال گذشته از گروه سنی زیر ۱۸ سال هستند که مطمئنا برای کاهش این آمار باید برنامه ریزی ها و فرهنگ سازی لازم انجام گیرد.

وی با بیان اینکه همه سازمان ها و دستگاه ها باید برای کاهش این آمار تلاش کنند گفت: انتظار می رود که با اشاعه فرهنگ درست رانندگی همه مردم و سازمان ها به پلیس کمک کنند تا شاهد چنین آمارهای دلخراشی از تصادفات رانندگی نباشیم.

رییس پلیس راه افزود: هم اکنون ۸۶ دستگاه خودرو داخل رشت به دلیل رانندگی خطرناک رانندگانش توقیف است و ۱۵ گواهینامه نیز در این راستا ضبط شده است که همه این آمارها نشاندهنده فرهنگ نادرست رانندگی و حادثه خیر بودن این رانندگی ها است.

شهیدی مقدم به نیازهای ترافیکی رشت اشاره کرد و گفت: برخی امکانات همچون هوشمندکردن معابر و تقاطع ها و ایجاد خطوط ویژه در شهرهای شلوغی چون رشت می تواند در کاهش تصادفات تاثیرگذار باشد./مهر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *