Search

هنرمندان انزلی مزه رنگ ها را به دیدارکنندگان چشاندند

جمعی از هنرمندان عرصه گرافیک و کارتون با برپایی نمایشگاهی از نقاشی هایشان در موزیک جیگا یا حافظیه انزلی طعم خوش رنگ و اندیشه را به دیدارکنندگان چشاندند.

۲:۵۳ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی زنبوری که دیابت گرفته بود و به خود انسولین تزریق می کرد، برگی که از لای کتابی کاغذی جوانه زده بود، سرنشینان قایقی که سطلی آب بر بستر خشک دریا خالی می کردند….
کارتونیست ها حال و روز دنیا را به زیباترین شکل در کارهایشان نشانمان می دهند و ما را به تامل و تعمق فرا می خوانند.
به گزارش ایرنا، استاد عماد صالحی از گرافیست ها و کارتونیست های برجسته جهان که آثارش بارها و بارها جوایز بین المللی کسب کرده در این رویداد فرهنگی همراه با ۹ هنرجوی جوان مستعد و موفق خود شرکت کرده بود.
۳۵ تابلو با موضوع آزاد در محوطه حافظیه انزلی در معرض تماشای عموم قرار گرفت و با استقبال بسیار خوب هنردوستان مواجه شد.
مخاطبان با علاقه و کنجکاوی در مورد تابلوها سئوال می پرسیدند و هنرمندان جوان با اشتیاق پاسخ می دادند. 
*کاریکاتور زبانی بین المللی است
عماد صالحی کاریکاتوریست برجسته در حاشیه نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت : کارتون و کاریکاتور مثل علایم راهنمایی و رانندگی است سعی می کنند مختصر و مفید باشد تا همه از باسواد و بی سواد را به مقصود برساند.
وی افزود: کاریکاتور می تواند با خطهایی مختصر پیام بسیار بزرگی را برساند و هدفهایی که کاریکاتوریست می خواهد منتقل کند .
این هنرمند خاطرنشان کرد: کاریکاتور زبانی بین المللی دارد و نیازی هم نیست مخاطب حتما تحصیلات بالایی داشته باشد بلکه هرکسی می تواند پیامی بگیرد.
به اعتقاد وی کاریکاتوریست باید پیش از کار عملی چطور درست فکر کردن و شناختن محیط را بیاموزد و بداند طرح باید چه نکات ریز و مختصاتی داشته باشد که پیام را برساند .
*انزلی شایسته داشتن خانه کاریکاتور
امین حق ره از فعالان فرهنگی انزلی در مورد این نمایشگاه گفت: هنرمند از زبان کاریکاتور برای انتقال مفاهیم استفاده می کند .
وی اظهار داشت: کاریکاتور در کشورهایی که محدودیتهایی برای انتقال مفاهیم و نقد دارند مثل کشورهای بلوک شرق رشد می کند.
ما با وجود داشتن هنرمندان مطرح در رشته های هنرهای تجسمی همچون آرمان داوودی ، امکچی و صالحی از داشتن یک نگارخانه مستقل مناسب محرومیم .
وی ابراز امیدواری کرد در انزلی با پیشینه غنی در رشته های هنرهای تجسمی و استعدادهای جوان در حال پرورش خانه کاریکاتور ایجاد شود.
در این نمایشگاه عماد صالحی استاد کاریکاتور ساکن شهر ساحلی انزلی تعدادی از اثار خود و هنرجویان موفقش سوگند صیدجو، مژده ملک، سپیده سیفی زاد، ماه منیر بابا زاده، نازنین فاضلی ، ریحانه آبرویی ، نسیم صیاد دخت، ستایش رجبیان و آرمین گنجده به مدت سه روز به تماشا گذاشته شد.
بی شک آوردن هنر به نمایشگاه ها و متن زندگی می تواند در توسعه فرهنگی جامعه و شهروندان تاثیری بسزا داشته باشد.
هنرمند با نگاه دقیق و ظریف نادیده های مهم زندگی را به ما می نمایاند، باشد که به آن بیشتر توجه و تامل کنیم./ایرنا انزلی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *