Search

جلسه ستاد ساماندهی سواحل فرمانداران شهرهای ساحلی گیلان در بندرانزلی برگزار شد

جلسه ستاد ساماندهی سواحل با حضور فرمانداران ساحلی و مسئولان مرتبط استانی به ریاست دکتر میر شمس مومنی زاده فرماندار این شهرستان بمنظور افزایش کارایی، کاهش تلفات انسانی و توسعه فعالیت های فرهنگی در نوار ساحلی برگزار شد.

۲:۴۴ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی جلسه ستاد  ساماندهی سواحل با حضور فرمانداران ساحلی و مسئولان مرتبط استانی به ریاست دکتر میر شمس مومنی زاده فرماندار این شهرستان بمنظور افزایش کارایی، کاهش تلفات انسانی و توسعه فعالیت های فرهنگی در نوار ساحلی برگزار شد.
فرماندار بندرانزلی دریا را موهبتی الهی دانست وگفت: هرساله میلیون ها نفر به گیلان مسافرت کرده و از نوار ساحلی استفاده می کنند که این خود نیاز به ساماندهی و مدیریت دارد و در واقع ستاد ساماندهی سواحل نیز به همین دلیل تشکیل می شود و هر ساله نسبت به سال گذشته با اجرای بهتر خدمات و کاهش تلفات انسانی بهبود داشته و امیدواریم این خدمات در سال جاری بهتر از سالهای گذشته باشد.
وی افزود: ایجاد امنیت اجتماعی و اخلاقی ، ارایه خدمات رفاهی و ارتقای نشاط اجتماعی برای شهروندان و مسافران و همچنین کاهش تلفات انسانی از طریق آموزش و تبلیغات گسترده و سازماندهی نیروهای انسانی را در دستور کار داریم.
دکتر مومنی زاده با اشاره به تعطیلات ۵ روزه در خرداد ماه و اوج حضور گردشگر در ماه رمضان گفت: با توجه به  حجم بالای ورود مسافران به طرح های سالم سازی و نوار ساحلی و همچنین افزایش تعطیلات امسال نسبت به سال گذشته بهتر است بیش از پیش آمادگی داشته باشیم و ناجیان غریق و نیروی انتطامی در تفرج گاه ها و طرح های ساحلی و همچنین جاهای پیش بینی شده حضور فعالتر داشته باشند. 
فرماندار انزلی توجه و جدیت به افزایش طرح های سالم سازی دریا را مهم دانست و افزود: چون ظرفیت طرح های ما در پذیرش مسافران کمتر از نیاز آنهاست باید برای افزایش طرح ها و بهبود خدمات چاره اندیشیده شود.

وی افزود: نقاط خطر آفرین زیادی وجود دارد که شنا در آنجا ممنوع است اما چون مسافران تمایل به استفاده از دریا دارند باید علاوه بر نصب تابلوهای هشدار دهنده نیرویی انتطامی و امداد در این نقاط حضور داشته باشند تا خدای نکرده حادثه ایی پیش نیاید. 
دکتر مومنی زاده اقامت ارزان برای مسافران، اندیشیدن تدابیر جهت استفاده چهار فصل از طرح های سالم سازی، نصب تبلیغات دایمی، برنامه های فرهنگی جهت نشاط اجتماعی و همچنین نظافت نوار ساحلی و جمع آوری زباله را از الزامات خواند و اظهار کرد: باید از ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه نوار ساحلی بیش از پیش استفاده کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *