Search

گزارش سی یکمین جلسه شورای شهر؛ از سکوت برای آرامش ملوان تا اتوبوس دریایی برای انزلی

سی و یکمین جلسه شورای شهر بندرانزلی با حضور شهردار، معاون عمرانی فرمانداری ، رئیس اداره محیط زیست شهرستان و مدیر کل پسماند گیلان برگزار شد

۱۲:۴۶ ب٫ظ

احمدی فرد در ابتدای جلسه ضمن تبریک روز انرژی هسته ای و آغاز سال جدید در خصوص در گذشت سیروس قایقران گفت: فروردین ماه همواره یاد آور تلخی از دست دادن سیروس قایقران این اسطوره فراموش نشدنی فوتبال کشور، برای مردم انزلی است و پس از گذشت بیست سال هنوز داغ از دست دادن این قهرمان کم نشده است و بنا داریم امروز یکی از خیابان های این شهر را به نام این قهرمان شهرمان نام گذاری کنیم.

امیر احمدی فرد با اشاره به توریستی بودن این شهرستان گفت: از فرمانداری و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان که بی وقفه یاری رسان ما بودند تا بتوانیم میزبان خوبی در ایام عید برای گردشگران باشیم، تشکر و قدردانی می نمایم.

وی با اشاره اینکه به دنبال هم افزایی با منطقه آزاد انزلی هستیم گفت: جشن نوروزی سال جدید با همکاری شهرداری و منطقه آزاد انزلی برگزار شد و این موضوع پیام مهم جدا نبودن منطقه آزاد انزلی و شهر انزلی رابه گوش همگان رسانید و با تلاش های مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، این مجموعه‌ به مقصد گردشگری تبدیل شده است و در سال های آتی با احداث مارینا و آکواریم دریایی به قطب گردشگری ایران تبدیل خواهد شد.

رئیس شورای شهر انزلی افزود:با توجه به اینکه مردم شهرستان انزلی حقی بر گردن منطقه آزاد انزلی دارند، دو کمیته مشترک شامل کمیته فعالسازی بازار و سرمایه گذاری و همچین کمیته فرهنگی گردشگری و شهرسازی فی مابین شهرداری و منطقه آزاد انزلی در حال تشکیل است.در نشست۶فروردین ماه ۱۳۹۷قرار شد برخی از مجتمع های تجاری واقع در منطقه ی آزاد،جهت بهبود بازار کاری،با کمک دکتر مسرور و دیگر عوامل،به شهرستان بندرانزلی واگذار گردد و به همین جهت اسکله ای مختص به منطقه ی آزاد در بلوار انزلی احداث شود تا به کمک اتوبوس های های دریایی،توریست های آن منطقه از شهر ما نیز دیدن کنند

وی با اشاره به هدف کمیته فعالسازی بازار و سرمایه گذاری افزود: عمده ترین هدف این کمیته پیگیری اجرای برنامه های ترکیبی بازار شهر انزلی، بررسی تسهیلات و امتیازاتی است که می توان به بازاریان دارای پروانه کسب شهرستان بندرانزلی تعلق گیرد.

احمدی فرد در ادامه گفت: هدف از کمیته فرهنگی گردشگری و شهرسازی نیز اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، توسعه حمل و نقل عمومی و اتوبوسرانی، احداث مارینا و راه اندازی گردشگری دریایی و اجرا پروژه های زیربنایی و زیباسازی است.

رییس شورای شهر بندرانزلی با اشاره به هجمه های وارده به شورا در خصوص حمایت از باشگاه ورزشی ملوان گفت : برای حفظ آرامش ملوان سکوت کردیم تا چالشی به چالش های ملوان اضافه نکنیم، متاسفانه بعضی از افراد با بی انصافی اعضای شورا را موجب فراری دادن دکتر دنیامالی می دانند و سعی می کنند با نشر چنین شایعاتی ضعف مدیریتی خود را پوشش دهند.

مهندس احمدی فرد در پایان با بیان شرایط هیئت مدیره باشگاه ملوان اظهار کرد: به جد خواستار اصلاح و ترمیم هیئت مدیره باشگاه و تعیین تکلیف سهام باشگاه ملوان هستیم زیرا برخی که هیچ مسولیتی در شهرستان ندارند در هیئت مدیره این باشگاه حضور دارند و امیدواریم با اصلاح ساختار هیئت مدیره، باشگاه مردمی ملوان به شرایطی مناسب تر از وضعیت کنونی دست یابد.

 شهردار بندرانزلی نیز در این جلسه ضمن تبریک سال نو و قدردانی از زحمات پرسنل شهرداری در این ایام، اظهار کرد: در سال جاری نسبت به سالیان گذشته شاهد رشد چشمگیر اقامت مسافران در شهر بندرانزلی بودیم که خوشبختانه بدون بروز حاشیه و معضلی خاص توانستیم وظایف خود را در امر خدمات رسانی به شهروندان و گردشگران به سرانجام برسانیم.

حسن پورقربان با اشاره به شرایط نامناسب مالی و انسداد حسابهای بانکی شهرداری در سال گذشته، خاطرنشان کرد:با همکاری اعضای شورا و پرسنل شهرداری توانستیم این بحران سنگین را پشت سر بگذاریم اگرچه همچنان بخشی از مشکلات حقوقی شهرداری حل نشده مانده است اما به جد پیگیر اجرایی شدن پروژه های عمرانی در شهر هستیم.

وی افزود: در چند روز گذشته با حضور چند تن از اعضای شورا آزاد سازی حریم رودخانه شنبه بازار روگا را آغاز کرده ایم و امیدواریم در آینده نزدیک نیز با همکاری تمام مسئولین امر بتوانیم چنین برنامه هایی را در راستای بهبود فضای شهری ادامه دهیم.
شهردار بندرانزلی در خصوص وضعیت پسماند زباله بندرانزلی تصریح کرد: شهرداری انزلی سالانه حدود ۸ میلیارد تومان در بحث جمع آوری، حمل و دفن زباله هزینه می نماید؛ یکی از دغدغه های مهم شهروندان جمع آوری روزانه زباله است که متاسفانه شرکت سبززیور علی رغم قرارداد منعقد شده، جمع آوری زباله را به صورت یک روز درمیان انجام می دهد، که برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده ایم و در آینده نزدیک شاهد عملی شدن شیوه جدیدی از جمع آوری زباله خواهیم بود.

پورقربان یکی دیگر از معضلات مشترک شهرداری و اداره محیط زیست را در حال حاضر حجم بالای ریجکت زباله در کارخانه کمپوست دانست و گفت: خوشبختانه با پیگیری هایی انجام گرفته مقرر شد زمینی از سوی اداره کل منابع طبیعی استان در اختیار شهرداری قرار گیرد و ما نیز این قول را می دهیم در صورت عملی شدن این دستور، ریجکت زباله ها را در زمین مذکور محو نماییم.

وی ادامه داد: با وجود پیشنهادهای مختلف برای اداره کارخانه کمپوست از سوی پیمانکاران، همچنان وضعیت این کارخانه و ریجکت زباله آن نامناسب است و ما برای بهبود این شرایط احتیاج به اعتبارات استانی داریم و امیدواریم با پیگیری های سازمان پسماند استان گیلان، به وضعیت مطلوب مدیریت پسماند دست یابیم.

 مدیر کل پسماند گیلان در جسله شورای شهر بندرانزلی اظهار کرد: روزانه دو هزار تن زباله در این استان تولید می شود، سه کارخانه کمپوست در استان داریم که بهترین دستگاه تهیه کمپوست را به شهرستان بندرانزلی اختصاص داده ایم.

شهشانی افزود: متاسفانه تسلیم بیزینس پلن پیمانکار تحویل دهنده کارخانه شدیم و مواردی که لازم بود برای جمع آوری شیرابه ها در نظر گرفته شود به درستی از سوی پیمانکار تعبیه نشد.

وی ادامه داد: در استان گیلان از ظرفیت دکتر نوبخت و قدرت ایشان در سطح کشوربه درستی استفاده نمی کنیم و همواره در طرح برنامه و همچنین جذب بودجه ضعیف عمل می نماییم.

مدیرکل پسماند گیلان لفظ طلای سیاه را اشتباه دانست و تاکید کرد: نگاه اقتصادی به زباله اشتباه است و در ادامه موجب اشتباهات دیگر می شود، اگر دست در جیبمان نکنیم نمی توانیم مشکلات زباله را حل کنیم.

شهشانی با بیان اینکه نیاز به زباله سوز در انزلی احساس نمی شود، خاطرنشان کرد: پروسه دریافت مجوز دستگاههای زباله سوز پروسه ای زمان بر و طولانی است و در شهرستان رشت اخذ این مجوزها چندین سال به طول انجامید.

مدیرکل سازمان پسماند گیلان با بیان اینکه بندرانزلی شهر گردشگری است و به جد پیگیر تخصیص بودجه مناسب برای این شهر خواهیم بود، ابراز امیدواری کرد: با عزم خوبی که از سوی مسئولین شهرستان شاهد هستیم تا پایان سال ۹۷ می توانیم شاهد گزارش مثبتی از مدیریت پسماند در بندرانزلی باشیم.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *