Search
امام جمعه انزلی؛

باید پرداخت حقوق پرسنل شهرداری مقدم بر هر کار فرعی دیگری باشد

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین گفت: برخی کارها در شهرداری اگر انجام نشود هیچ خللی ایجاد نمی شود، هیچ چیزی برای شهرداری اولویت دارتر از حقوق کارکنانتان نیست، دعای یک کارگر پشت سر یک مدیر، یک موفقیت برای آن فرد است.

۳:۴۳ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی به مناسبت آغاز سال جدید و تبریک ایام نوروز، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی با حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین دیدار کردند.

امام جمعه بندرانزلی در این دیدار با تبریک ایام نوروز و آرزوی موفقیت برای تمامی خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی مباحثی را پیرامون مسائل مدیریت شهری مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در ابتدای این دیدار با تقدیر از تلاش های اعضای شورای اسلامی بندرانزلی در راستای رفع مشکلات شهرستان خاطر نشان کرد: به سهم خودمان از شما تشکر می کنیم، با اینکه کمبودها و موانع فراوانی وجود دارد، الحمدالله در تلاش هستید اما باید سعی شود این تلاش ها به اطلاع مردم برسد تا فضاسازی دیگران بر روحیه ی مردم اثری نداشته باشد.

*به وعده هایتان و انتظارات مردم جامه ی عمل بپوشانید

وی با تاکید بر اینکه زمان قابل توجهی از آغاز شورای پنجم گذشته است و باید وعده ها و انتظارات مردم جامه ی عمل بپوشد افزود: در عین حال که مشغول فعالیت های زیربنایی هستید اقدامات روبنایی نیز لازم و ضروری است تا تلاش هایتان برای مردم مشهود باشد.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه وضعیت فعلی کشور و کاستی امکانات و یا کوتاهی ها و کمبودهایی که در دوره های قبل انجام گرفته شده اساساً کار اداره شهر را سختر کرده است گفت : توقعات و طرح های انباشته و اولویت ها متعدد است و این ها چیزهایی است که معمولاً سر راه بوده و هست که با همت شما مسئولان و همراهی مردم و توکل برخدا ان شا الله حل خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در ادامه با احتمال لغزش ها برای همه مسئولان تصریح کرد: گاهی اوقات در همین مسئولیت ها نیت های ناخالص و یا فکرِ برداشت های مادی به ذهن فرد مسئول خطور می کند، اگر چنین لغزشی ایجاد شد یقیناً انسان موفق نخواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: شما در اداره شهر به دلایل مختلفی مانند فراوانی کار ، کمبود بودجه و نیازهای شهر دچار مشکلات فراوانی هستید، این همه مشکل چگونه حل خواهد شد؟ چه کسی می تواند به شما کمک کند؟ شما اگر برای خدا کار کنید نتیجه مطلوب حاصل می شود.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه کار در دنیا فقط با ابزارهای مادی حل نمی شود اظهار کرد: توجهات معنوی با تقوا و اخلاص حاصل می شود، وقتی من به عنوان یک بنده و انسان، کار را با نیت خدا و خدمت به نظام اسلامی و نه برای یک اسم و به نفع جناح و جریان خاصی انجام می دهم، اثر آن اعتلای اسلام می شود و این خیلی مهم است.

*کار را برای خدا انجام دهید / بیت المال امانت است و فردای قیامت باید پاسخگو باشید

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه لازمه ی اثر گذاری خدمت دو چیز است خاطر نشان کرد: کار را برای خدا انجام دهید و تقوا را در تمامی تصمیمات و اقدامات خود لحاظ کنید.

وی همچنین خطاب به شهردار و تمامی اعضای شورای شهر متذکر شد : این بیت المال دست شماست، این حقوق عمومی است و فردای قیامت باید پاسخگو باشید ، اگر کار برای خدا نباشد و تقوا در آن نباشد خداوند از انسان دستگیری نمی کند و آنوقت است که گرفتار می شوید.

امام جمعه بندرانزلی همچنین اظهار کرد: بالاخره این مسئولیت ها روزی تمام می شود ، عمر این مسئولیت ها محدود است و تنها چیزی که برای فرد می ماند، همان ثواب اخروی است ، انسان از خودش باید نیک نامی را به جای بگذارد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در توضیح این سخن خود نیز تصریح کرد : این چیزی نیست که ما فریاد بزنیم و بگوییم که در حال خدمت خالصانه هستیم ، کسی که واقعاً این عمل را انجام می دهد خداوند خودش به دل مردم این را القاء خواهد کرد.

وی در ادامه نکاتی را نیز پیرامون رسیدگی به دغدغه های و نیازهای مردم مطرح و افزود: کار شما کار گسترده ای است و سطوح مختلفی دارد و شما با مردم ارتباط مستقیم دارید لذا اگر در همه این بخشها این چهارچوبها رعایت شود، قطعاً خدواند کمکتان می کند و موفق خواهید شد.

امام جمعه بندرانزلی همچنین تاکید کرد: در کارهایتان علی رغم اینکه خدا را در نظر می گیرید اولویت ها را بسنجید، شاید خیلی از کارها را مردم بخواهند که شما انجام دهید، ولی کار، کار خدایی نیست، بین این دو راهی خدا را انتخاب کنید زیرا این اولویت دارد، و رضایت مردم را خداوند جلب می کند.

*پرداخت حقوق پرسنل شهرداری مقدم بر هر کار فرعی دیگری است

رسیدگی به انتظارات کارمندان شهرداری از دیگر موضوعات مهمی بود که حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در دیدار نوروزی خود با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر به آن اشاره و خاطر نشان کرد: برخی کارها اگر انجام نشود هیچ خللی ایجاد نمی شود، هیچ چیزی برای شما اولویت دارتر از حقوق کارکنانتان نیست ، دعای یک کارگر پشت سر یک مدیر، یک موفقیت برای آن فرد است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در جاهایی گزارش شده است که اول حقوق مدیر تامین می شود و بعد کارکنان گفت : مردم گرفتارند و مشکلات فراوانی دارند به جای رسیدگی به موارد دیگر غیرضروری به اینها برسید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *