Search

حمایت از صنایع دستی و تولیدات هنرمندان ایرانی در نوروز بازار منطقه آزاد انزلی

هنرمندان صنایع دستی گیلانی تولیدات خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه در راستای حمایت از کالای ایرانی و ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات ملی در نوروز بازار منطقه آزاد انزلی عرضه می کنند.

۱۲:۴۵ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی حمایت از کالای ایرانی از جمله موضوعات حساس و مهمی است که باید علاوه بر توجع ویژه مردم به آن از سوی ادارات و نهادهای دولتی و همچنین سازمانهای غیر وابسته فرهنگی مورد تبلیغ و فرهنگ سازی قرار بگیرد.

منطقه آزاد انزلی به رسمی پنج ساله در آغازین ماه سال تا پایان تعطیلات سال نو، برگزار کننده بازار صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی استان گیلان با عنوان “نوروز بازار”برای گردشگران و مهمانان نوروزی این منطقه است.

هنرمندان صنایع دستی و تولیدات محلی استان گیلان در “نوروز بازار” محصولات خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه عرضه می کنند به همین جهت حمایت از تولیدات ملی و صنایع دستی محلی، همچنین معرفی جاذبه های صنعت و فرهنگ خوراک و صنایع دستی گیلان از مهمترین دلایل برگزاری نوروز بازار است.

 از سوی دیگر نوروز بازار فرصت مناسبی جهت بازاریابی مستقیم برای فعالین این عرصه بوده تا زمینه های معرفی و گسترش  عرضه تولیدات و محصولات خود را در سطح کشور فراهم و تقویت نمایند.

در این بازار تاکید ویژه ای بر فرهنگ و آداب و رسوم گیلانی وجود دارد که برای گردشگران نوروزی از جذابیت ویژه ای برخوردار است در هیمن راستا از بخش های جالب توجه این نوروزبازار، برپایی غرفه عکاسی با لباس های محلی و بومی گیلان است که گردشگران و بازدیدکنندگان می توانند به ثبت خاطرات خود از تعطیلات نوروزی در منطقه آزاد انزلی بپردازند.

گفتنی است که صنایع دستی ساخته شده با حصیر، چاشنی ها، شیرینی، ترشیجات و انواع خوراکی های محلی همراه با اجرای  موسیقی فولکلور استان گیلان، فرصتی برای آشنایی بیشتر گردشگران با صنایع دستی و فرهنگ و رسوم غذایی گیلانیان پدید می آورد تا در کنار بهره برداری از امکانات و جاذبه های متنوع فرهنگی، هنری، گردشگری منطقه؛ مسافرین با توانمندیهای و غنای فرهنگی مردم گیلان آشنا شوند.

به گزارش افق انزلی نوروز بازار در دو مکان واقع در فاز تجارت و گردشگری و پارک جنگلی چپرپرد منطقه آزاد انزلی برپا است، هنرمندان صنایع دستی و فعالین حوزه های مرتبط با سوغات و غذاهای محلی این منطقه، در قالب ۱۵۰ غرفه به عرضه  محصولات خود می پردازند.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *