Search
همزمان با تحویل سال نو؛

حضور ۱۲۰۰ زائر گیلانی در سرزمین نور

مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه قدس گیلان گفت: همزمان با تحویل سال ۱۲۰۰زائر گیلانی در سرزمین نور حضور دارند.

۹:۲۰ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه قدس گیلان در گفت و گو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری شبستان گیلان به جنوب کشور، اظهار کرد: فاز اول اردوگاه اسکان زائران گیلانی با ظرفیت ۵۰۰نفر به بهره برداری رسیده است.

 

وی با بیان اینکه روزانه بیش از یک هزار نفر در قالب ۱۵ تا ۲۵ دستگاه اتوبوس در اردوگاه شهید حبیب اللهی اهواز پذیرش می شوند، افزود: پذیرش زائران گیلانی در این اردوگاه از ۱۸ اسفند آغاز شده و تا ۱۲ فروردین ادامه دارد.

 

مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه برای سال تحویل ۳۰ اتوبوس را پذیرا هستیم، گفت: برای سال تحویل از هر شهرستان یک اتوبوس و از رشت دو اتوبوس که خانواده شهدا هستند اعزام می شوند.

 

سرهنگ زادرستم تصریح کرد: پیش بینی می شود در مدت زمان مذکور از محلات حدود ۶ هزا نفر از گیلان زائر این سرزمین شوند.

 

وی با اشاره به برگزاری مراسم تحویل سال نو، خاطرنشان کرد: همزمان با سال تحویل نو یک هزار و ۲۰۰ زائر از گیلان به سرزمین نور خواهند آمد.

 

مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه ۱۰ خادم خواهر و ۱۰ خادم برادر از زائران پذیرایی می کنند، اظهار کرد: خوش آمدگویی، دود کردن اسپند، پذیرش، اسکان و پذیرایی از جمله کارهایی است که توسط خادمین صورت می گیرد.

 

سرهنگ زادرستم با اشاره به برنامه هایی که برای زائرین توسط ستاد اسکان در اردوگاه حبیب اللهی انجام می شود؛ افزود: صبحانه، نماز جماعت، ناهار، حرکت به سمت یادمان های طلائیه و هویزه، اقامه نماز مغرب، شرکت در رزمایش مردان آسمانی و صرف شام برنامه های روز اول حضور زائران در سرزمین نور است.

 

وی گفت: اقامه نماز جماعت صبح، قرائت زیارت عاشورا، صرف صبحانه، حرکت به سمت یادمان والفجر۸ (اروندکنار)، اقامه نماز ظهر، صرف ناهار، حضور در شلمچه، اقامه نماز مغرب، صرف شام و حضور در معراج الشهدا و حرکت به سمت گیلان از برنامه های دومین روز است. 

 

مسئول سازمان اردویی راهیان نور سپاه قدس گیلان با بیان اینکه کاروان ها برای حضور در یادمان ها به صورت ریلی که ماشین پیشرو جلو؛ اتوبوس ها وسط و اکیپ بهداری در عقب، حرکت می کنند، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی، رادیو اردوگاه و فضاسازی فرهنگی، اقامه نماز جماعت و قرائت زیارت عاشورا از جمله برنامه های فرهنگی در اردوگاه است.

 

زادرستم با بیان اینکه برای رفاه حال زائران یک بوفه هم در اردوگاه راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: از ۲۵ اسفند تا ۱۲ فروردین پذیرش مسافران گیلانی که با خودروی شخصی می آیند را داریم و در این مدت برایشان چادر تعبیه کرده ایم و هزینه اسکان و پذیرایی رایگان است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *