Search

گزارش روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ کانال ضداخلاقی و تروریستی به تلگرام/ برخی از کانال‌ها مسدود نمی‌شود

کارشناس فضای مجازی گفت: پلیس روزانه 100 تا 200 کانال با موضوعات ضداخلاقی و تروریستی را به تلگرام گزارش می‌دهد که برخی از آنها مسدود نمی‌شود.

۰:۱۰ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی ابوالفضل دربانیان با اشاره به آمار اعلام‌شده از سوی برخی مراجع اظهار کرد: ۶۶ درصد از جرائم سایبری کشور در تلگرام و اینستاگرام و مابقی جرائم در بیش از ۹۳۰ هزار سایت و شبکه اجتماعی که در کشور فعال هستند، اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: پلیس روزانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کانال با موضوعات ضداخلاقی و تروریستی را به تلگرام گزارش می‌دهد که برخی از آنها مسدود شده و برخی از آنها مسدود نمی‌شود.

کارشناس فضای مجازی ادامه داد: اطلاعات بیش از ۴۰ میلیون ایرانی در سرورهای کشورهای بیگانه (آمریکا و انگلیس) ذخیره می‌شود و دولت این دو کشور توانایی دسترسی به این اطلاعات را دارند.

دربانیان عنوان کرد: وجود کانال‌ها و گروه‌های ناسالم در تلگرام که به اخلاق، عقاید، اقتصاد، فرهنگ و … مردم ایران آسیب می‌زنند، فراوان است و طبق آمار رسمی هر هفته حدود ۱۶ تا ۲۰ هزار کانال و به‌طور متوسط روزانه دو هزار و ۵۰۰ کانال تلگرامی فیلتر می‌شوند و چون سرور این پیام‌رسان در خارج از کشور است، هیچ تعهدی نسبت به این قضیه ندارد و باید در چارچوب قانونی جمهوری اسلامی گام بردارد و کانال‌هایی که خلاف قوانین کشور فعالیت می‌کنند را ببندد یا به هر نوعی جلوی آنها را بگیرد.

وی اضافه کرد: ایجاد مشکلات امنیتی با پخش اخبار دروغ و جریان‌سازی علیه نظام و هماهنگی با رسانه‌های خارجی برای پیشبرد فتنه و اغتشاش و ایجاد بستری برای جرائم سایبری و خروج ارز از کشور به‌گونه‌ای که بر اساس برآوردها ۶۰ درصد مبلغ سه میلیارد دلاری که سالانه برای واردات پهنای باند کشور هزینه می‌شود، تنها برای پهنای باند تلگرام است؛ این بدان معناست که تلگرام سالانه حدوداً ۸ هزار میلیارد تومان از درآمدهای ملی را بر باد می‌دهد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *